מאמרים - ההתנהלות מול מוסך בעת תיקון רכב הדפסה מאתר מאמרים

ההתנהלות מול מוסך בעת תיקון רכב

נכתב על ידי אמיר כהן

[ הדפסת המאמר ]

 


רמת החרדה של רובינו עולה כאשר הרכב מתקלקל ונכנס למוסך. רבים לא יודעים מה התקלה, כמה עלות התיקון תהיה, ומי יטפל ברכב וכמה הוא מקצועי. מוסך המוגדר כ"מוסך מורשה" על פי חוק חייב לעמוד בסטנדרטים ובחוקים שנקבעו על ידי משרד התחבורה ואיגוד המוסכים בישראל.  כל בעל רכב – כדאי שידע מהו החוק בעניין, וזאת במטרה להימנע מעוגמת נפש מיותרת ועימותים שלא לצורך עם בעלי המוסך. נכון שלכל אחד מאיתנו יש את המוסך המועדף שבו אנו מכירים כמעט באופן אישי כל אחד. כך זה נהוג בדרך כלל. הבעיה מתחילה כאשר אתם לא בסביבת המוסך שלכם, והרכב החליט דווקא עכשיו להתקלקל.


מוסך מורשה
מוסך מורשה מחזיק ברשותו מסמך המעיד על כך שיקבל ממשרד התחבורה. מוסך אשר לא יתלה בגלוי תעודה זו, צריכה לעורר את חשדכם. ישנם מוסכים רבים ללא תעודה זו, ולא מומלץ להגיע אליהם. מוסך מסוג זה ינסה לשכנע אתכם באמצעות תמחור זול ואטרקטיבי של טיפולים ותיקונים. לא לשכוח, מה שזול יקר בסופו של דבר.  כמו כן, כדאי לוודא שהמוסך חבר באיגוד המוסכים. איגוד המוסכים בישראל עוזר במתן פתרון כאשר יש בעיות בין בעל רכב שנמצא במוסך לבין בעל המוסך במקרה של חילוקי דעות.


תמחקור תיקון רכב במוסך
עלות תיקון רכב הינו סכום שניתן לדעת מהו  מראש, לפחות בחלקו הגדול. עלות תיקון רכב במוסך כוללת עלות חלקים זמן עבודה+מע"מ. הנה משהו מעניין שככל הנראה לא רבים יודעים על כך: במידה ועלות התיקון חורגת ב-20 אחוזים מהסכום שנאמר בעת הכנסת הרכב למוסך, המוסך צריך לעדכן את בעל הרכב על כך ולקבל את אישורך להמשיך בתיקון.


אחריות המוסך על תכולת הרכב
כל אובדן או נזק של החפצים בתוך הרכב אינם באחריות המוסך. לכן כדאי לרוקן את תכולת פנים הרכב מכל חפץ יקר ערך. כמו כן, בזמן עבודה בעל הרכב לא ימצא בשטח העבודה של המוסך. בעל המוסך עלול לטעון כשיש חילוקי דעות על כך שבעל הרכב היה באזור שאסור לו להיות, וזה עלול להיות בעוכרו של בעל הרכב בעת מחלוקת.


תמחור תיקון הרכב במוסך ופינוי הרכב מהמוסך
בעל מוסך רשאי לדרוש טרם ביצוע התיקון מקדמה. תנאי התשלום אינם זהים במוסכים, וכל מוסך רשאי לגבות את כספו באופן שונה, ולכן כדאי לבדוק זאת מראש עם המוסך. תשלום מראש למוסך בעבור השירות

באם הרכב לא פונה המוסמך 4 ימים, רשאי המוסך לגבות כסף עבור אחסנת הרכב מהיום הרביעי והימצאו במוסך ואילך.באדיבות מוסך שני, מוסך ניסאן
מוסך בקריות מורשה המטפל ברכבים מכל החברות.

אודות הכותב:

אמיר כהן
קידום אתרים
חברת אי.קיי דיזיין
www.ekdesign.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il