מאמרים - הופעות סטנד אפ הדפסה מאתר מאמרים

הופעות סטנד אפ

נכתב על ידי טל ביטון

[ הדפסת המאמר ]

לפני מספר שנים אדם שהיה רוצה לראות הופעות סטנד אפ היה הולך למועדון או אולם הופעות מזמין כרטיס, ונכנס לראות מופע סטנד אפ של אחד הסטנדאפיסטים אשר הופיעו באותו ערב או סטנדאפיסט מסוים שאותו רצה לראות, והלך להופיע שלו במיוחד. עם השנים התפתח תחום האינטרנט, וכיום ניתן למצוא בו כמעט הכל. גם הופעות סטנד אפ למיניהם, ואנשים רבים הפסיקו לבוא ולקנות כרטיסים לאותם הופעות של סטנדאפיסטים שזו הייתה פרנסתם העיקרית.


הופעות סטנד אפ באינטרנט

בזכות אתרי סרטונים כמו יוטיוב, פליקס ועוד, ניתן לצפות היום בקטעי סטנד אפ ומערכונים מצחיקים מבלי לצאת מהבית. אומנם יש בכך יתרונות רבים, שהבולטים מהם הוא הזמינות והנוחות שבה ניתן לראות הופעות סטנד אפ מצחיקות בחינם, מבלי לצאת אפילו מהבית. בכל זמן שרק נבחר נוכל להיכנס לאחד מאתרי הסרטונים ולצפות בקטעים מצחיקים לבחירתנו.

הופעות סטנד אפ בטלוויזיה

סטנדאפיסטים רבים הבינו שלא יצליחו להתפרנס מהופעות סטנד אפ בלבד, מאותה סיבה שציינו בפסקה הקודמת, שבה אנשים פשוט מעדיפים לצפות בקטעי סטנד אם במחשב שלכם דרך האינטרנט מאשר ללכת ולרכוש כרטיס להופעת סטנד אפ. ולכן אותם סטנדאפיסטים פנו לעולם הבידור והטלוויזיה. בשנים האחרונות עלו תוכניות טלוויזיה רבות העוסקות בבידור וסטנד אפ. כמו למשל צחוק מעבודה, תוכנית בידור אשר מציגה סטנדאפיסטים מצליחים רבים כמו: שלום אסייג למשל שנחשב לאחד הסטנדאפיסטים המובילים בתחום. תוכנית נוספת שהציגה הופעות סטנד אפ היא "עובר כל גבול" שבה כיכב הסטנדאפיסט שחר חסון שגם השתתף בהמשך בתוכנית צחוק מעבודה עם שלום אסייג.

לסיכום אפשר לומר שהדבר התאזן. אומנם פחות אנשים מגיעים כיום להופעות סטנד אפ, אך עם זאת אומני סטנד אפ רבים מוצאים את מקומם בעולם הבידור והטלוויזיה בזכות תוכניות טלוויזיה שלרוב משודרות גם בפריימטיים של ערוץ 22. אותם אומני סטנד אפ זוכים להצלחה רבה, ובמקביל גם ממשיכים להופיע עם הופעות סטנד אפ ולצבור הכנסה נוספת. חשוב לציין שאותה חשיפה שמקבלים אומני הסטנד אפ באינטרנט מחזקת גם את ענף הבידור הזה, ומגיע אל אנשים שלולה אותם הופעות סטנד אפ באינטרנט לא היו נחשפים לתחום הזה, והצלחתם של תוכניות הסטנד אפ בארץ לא היו מצליחות כמו היום.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il