מאמרים - קורס בניית אתרים - קוד פתוח הדפסה מאתר מאמרים

קורס בניית אתרים - קוד פתוח

נכתב על ידי יוני ב

[ הדפסת המאמר ]

 קורס בניית אתרים 


מהו קוד פתוח? 


קוד פתוח הינו מערכת בסיסית שנבנתה והופצה בחינם, וכל מתכנת שמעוניין לפתח מודולים נוספים למערכת, יכול ולהפיץ בחינם או בתשלום. במשך השנים עשרות מתכנתים ויותר פיתחו מערכות קוד פתוח לרמות גבוהות מאד שהיום אפשר להקים עלות נמוכה מאד אתרים מפותחים מאד. *אסור לקחת כסף על מערכת קוד פתוח על פי חוק, מותר לקחת על מודולים שפתחת למערכת או עיצובים. 


מתי משתמשים בקוד פתוח? 


קוד פתוח הינו פיתרון יעיל לאתרים זולים, לאתרי תדמית לעצמאים זה פיתרון מצויין. מעבר לכך הנגיעה בתכנות במערכות קוד פתוח מזערית, אם אדם מעוניין להקים לעצמו אתר לצרכים אישיים או לעשות כסף באינטרנט, יכול להקים בקוד פתוח. 


וורדפרס, ג'ומלה, או דרופל?


וורדפס במקורה הינה מערכת להקמת בלוגים ויש לה ממשק מאד ידידותי למשתמש, והיום משתשמים בוורדפרס גם להקמת אתרים. ג'ומלה מיועדת להקמת אתרים, ויש לו מודולים מכל הסוגים, הממשק קצת פחות ידידותי אבל המודולים הנוספים, תורמים להקמת אתר ברמה גבוהה. דרופל הינה מערכת קוד פתוח המיועדת למפתחים, היא פחות ידידותית למשתמש שאינו מכיר את המערכת ולא מבין בתכנות, והיא מגיעה בצורה בסיסית כך שמתכנת יכול להקים איתה את כל אשר חפץ בו. שורה תחתונה, הכול תלוי באפיון צורכי הלקוח ומטרת האתר. אני אישית מתחבר לוורדפרס, היא ידידותית נוחה, יש לה הרבה תוספים מעניינים, וקהילה רחבה שמתעסקת בתחום, אני ממליץ. מה החסרונות של קוד פתוח? 
יצא לי לעבור מול מספר לקוחות שהיה להם תקציב יחסית קטן להקמת אתר, אז  פתוח כדי השתשמתי במערכת קוד פתוח כדי לחסוך בעלויות הפיתוח, הבעיה הייתה, כשהיו עיצובים בהתאמה אישית מסובכים, להתמעה על המערכת, או תוספים שאין לוורדפרס והיה צריך לפתח, ולכן חשוב לאפיין טוב את האתר, את העיצוב, את המודולים השונים, את המטרה ורק אחר כך להחליט. 


קורס בניית אתרים 

אודות הכותב:

יוני - Hackeru לימודי מחשבים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il