מאמרים - הדברת מזיקים - כל המידע הדפסה מאתר מאמרים

הדברת מזיקים - כל המידע

נכתב על ידי אתיקה השקעות בע''מ

[ הדפסת המאמר ]

המזיקים הנפוצים בישראל נחלקים למספר משפחות: מכרסמים (עכברים וחולדות), זוחלים (בעיקר נחשים), עופות (בדרך כלל יונים) וחרקים שונים (נמלים, טרמיטים, תולעי עץ, תיקנים ועוד).


הדרך המקובלת להתמודדות עם מזיקים אלו הם הדברת מזיקים או הרחקת מזיקים במגוון שיטות. לרוב מבוצעת הדברה מונעת הכוללת ריסוס כנגד מרבית סוגי החרקים אחת למספר חודשים.


אם זאת, במקרים רבים הדברה מונעת לא מספיקה והמזיקים מגיעים לביתנו למרות הצעדים המונעים. במקרים כאלו אין בררה אלא לפנות למדביר מקצועי שיגיע לביתכם, יאבחן את הבעיה ואת מקורה ויציע את הטיפול הממוקד והמתאים ביותר.


לעיתים יהיה צורך בהדברה כימית מקיפה ולעיתים יהיה מספיק להציב מספר מלכודות, הכל בהתאם לסוג המזיק והיקף הבעיה.


אנו מצידנו יכולים לסייע לשמור על ביתנו נקי ממזיקים באמצעות שמירה על ניקיון, אוורור חדרים לחים, אטימת מכלי מזון וסילוק אשפה תכוף. אם זאת, גם בבית הנקי ביותר יכולה להתעורר בעיית מזיקים המצריכה טיפול מקצועי.


כמו כן ניתן לעשות שימוש בחומרי הדברה ביתיים, כגון תרסיסים נגד נמלים או תיקנים, אולם אלו לא יעזרו אם קיים לדוגמא קן נמלים מחוץ לבית או קן תיקנים בצנרת הבניין. במקרים אלו חשוב ביותר לפנות לשירותי הדברה מקצועיים שכן פעולה חובבנית עלולה לא רק לא לפתור את הבעיה אלא לסכן את בריאותם של בני הבית.


כאשר פונים לשירותי הדברה חשוב לזכור כי לא בכל מצב יש פתרון פלא שיעלים את הבעיה תוך שעות ספורות ולעיתים נדרש זמן והתמדה לטפל בבעיה. במקרה של תיקנים לדוגמא, תספיק לרוב הדברה וריסוס חד פעמיים אחת לכמה חודשים, לעומת זאת אם מדובר בבעיית חולדות, תהליך ההדברה עלול לקחת זמן מה, שכן חולדות הן חיות סתגלניות וחכמות ולא תמיד מתפתות להיכנס למלכודת או לאכול מזון מורעל.


בכל מקרה, בפגישה עם המדביר מומלץ לברר מראש מה היקף הבעיה, מה הן אפשרויות הטיפול בבעיה וכמה זמן יארך הטיפול בבעיה, על מנת להיות מוכנים ולהיאזר בסבלנות במידת הצורך.

אודות הכותב:

הדברת מזיקים - כל המידע אודות הדברה, ריסוס, הדברה כימית ועוד באתר הדברת מזיקים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il