מאמרים - מהם המאפיינים של זוגיות אקלקטית? הדפסה מאתר מאמרים

מהם המאפיינים של זוגיות אקלקטית?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מהם המאפיינים של זוגיות אקלקטית? / מאת יואב ברנזון


 


 


זוגיות אינטגרטיבית


 


זוגיות אינטגרטיבית היא זוגיות המספקת למעשה את כל הצרכים המעשיים והרוחניים שלכם כך שנוצר אדם או מקום מרכזי אחד המספק לכם את כל מה שאתם זקוקים לו.


 


בזוגיות אינטגרטיבית בן הזוג שלכם הוא המאהב שלכם, האדם בו אתם מאוהבים, האדם איתו אתם מתייעצים, החבר הטוב והקרוב ביותר שלכם, אבי הילדים שלכם והעוגן הכלכלי שלכם.


 


 


 


מה קורה כשאין אינטרגציה זוגית?


 


אלא שזוגיות אינטגרטיבית אינה תמיד מתקיימת במציאות. אנשים רבים אינם מצליחים למצוא ולייצר זוגיות אינטגרטיבית אלא רק חלקים מסויימים ממנה.


 


למשל, הם מוצאים מאהב, אבל הוא אינו רוצה בילדים. הם מוצאים חבר, אבל הוא אינו מושך. הם מוצאים פרטנר להקמת משפחה אבל ללא משיכה, חברות או ביסוס כלכלי.


 


 


 


האקלקטיות מתפשטת


 


במצב כזה, לעיתים אין ברירה אלא ליצור "זוגיות אקלקטית". זוגיות אקלקטית מפזרת את הצרכים בין "ספקים" שונים ואינה מתעקשת על 100% צרכים מאדם אחד.


 


למשל, אדם אחד הוא המאהב. אדם אחר הוא הפרטנר להקמת משפחה. חבר קרוב מייצר חברות עמוקה, עוגן נפשי וקירבה רוחנית, וכן הלאה. כלומר, במקום אדם אחד שיגלם את כל הצרכים שלכם - בזוגיות אקלקטית מפזרים את הצרכים בין מספר אנשים.


 


 


 


חיים אקלקטיים אינם פחות טובים מחיים אינטגרטיביים


 


חיים אינטגרטיביים דורשים דיוק, התאמה, מזל וגורל. למי שלא שיחק מזלו - הזוגיות האינטגרטיבית היא בעייתית וקשה מאוד, כי היא מחייבת פשרות קשות, ויתורים, קורבנות ותסכולים מרובים.


 


לעומת זאת, זוגיות אקלקטית יכולה להיות פיתרון מעשי וטוב לאלה שלא הצליחו למצוא אינטגרציה זוגית ועדיין רוצים להינות מכל מה שזוגיות יכולה להציע - אהבה, התרגשות, חברות, ביטחון וילדים.


 


 


וטיפ לסיום: בעידן המודרני שבו גבולות נחצו ונשברו - אנשים רבים חיים בזוגיות אקלקטית אפילו מבלי להיות מודעים לכך - למשל, אישה שהתגרשה מבעלה הראשון איתו עשתה ילד מביאה שני ילדים נוספים נוספים מגבר אחר וילד אחרון מזרע שקיבלה בבנק הזרע, מקיימת יחסי חברות מצויינים עם ידיד נפש המוסקסואל ונעזרת בשותף כלכלי כעוגן פיננסי. בפועל, יש לה 5 גברים שכל אחד מהם מספק לה חלק מהתמונה הזוגית השלמה.


 


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il