מאמרים - עץ המטבח הדפסה מאתר מאמרים

עץ המטבח

נכתב על ידי דני גלעד

[ הדפסת המאמר ]


נגרות מטבחים  היא אחד התחומים הרווחים ביותר וכוללים את כל האלמנטים מעץ טבעי, היא נעשית לפי דרישותיו המדוייקות של הלקוח, הן אם מדובר ביצירת ארונות מטבח והן אם מדובר בכסאות מטבח. בעקבות הטכנולוגיה, ההמצאות והמדע המתפתח עבר תחום הנגרות במטבח שינויים ואופציות ייצור חדשניות. נגרות המטבח רובה נעשית בעץ שהוא חומר בעל יתרונות רבים, כגון ראה טבעי (חום), חומר נח לעיבוד, קל, מבודד.


אנשים המתעסקים שנים רבות בבנייה בחומר זה יודעים בדיוק כיצד ללחוש לו וכן להתמודד עם בעיות הנקראות פגם טבעי בעץ וכן למנוע פגמים עתידיים בחומר. באיזה שלב בדיוק יכולות לצוץ בעיות עם חומר ואיך האדם הקטן במטבחו שלו יכול להתמודד עם פגמים אלו? עץ הוא חומר שעובר תהליכים מספר על מנת להגיע למצב של גימור וביניהם: עיבוד, צביעה, איטום ושמירה מפני מזיקים. על מנת לדעת אם העץ המצוי בביתינו עבר את כל התהליכים הללו וכן מה עלינו לעשות בשלב בו אחרי מספר שנים נראה סדקים בעץ, התנפחות של הדלת או שאר פגמים לחפצי עץ שונים בבית, נדמה היא דרך הטיפול הנאותה ביותר.


טרם תגשו אל הנגרייה (בין אם מדובר בחברה ובין אם היא פרטית) על מנת לרכוש מטבח או כל מוצר מעץ נוסף למטבח דאגו לבדוק כי מדובר בחברה בעלת נסיון בבניית רהיטים בית, רצוי מאוד לשמוע המלצות, לקבל אחריות לבנייה ולמוצר  - שתהייה מקיפה וכמה שיותר ארוכה בזמן, בדקו את האיכות, רמת הבטיחות של המוצרים וכן את השירות. בו בזמן שאתם בודקים את כל אלו, תבקשו מן המתקין שלכם מעט מידע לגבי ניקוי העץ, דרך שימורו (לאורך שנים), החלפתו וכן מדריך עם תכונות העץ שהורכב לכם בבית, אנשים שונים בפורומים הנוגעים לעיצוב ובניית הבית כמו דלתות פנים, מספרים כי לולי שיחה תמימה עם המתקין או מדריך מידע יעיל – לא היה ניתן לשמר את מצב המטבח שלנו לאורך שנים וכן היו נראים שונה שאר חפצי העץ במטבח לולי מודעות של שמירה חיונית לעץ מטבחים.      


 


אודות הכותב:

הכותב הינו מעצב רהיטים ומרחבים פנימיים. מתמצא בין היתר בתחומי הרפואה והאומנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il