מאמרים - מה מחזיק זוגות ביחד תקופה ארוכה? הדפסה מאתר מאמרים

מה מחזיק זוגות ביחד תקופה ארוכה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מה מחזיק זוגות ביחד תקופה ארוכה? / מאת יואב ברנזון 
התאהבות לא מחזיקההתאהבות אינה דבק זוגי המחזיק מעמד שנים רבות, כי התאהבות, התרגשות והערצה הם רגשות שמטיבם משתנים ומתחלפים, עולים ויורדים - והם אינם יציבים דיים כדי להחזיק חיים משותפים במשך שנים רבות יחד.
התאהבות יכולה להתחיל ללא סיבה ולהסתיים גם ללא סיבה או הודעה מוקדמת. התאהבות היא רגש ולא אסטרטגיה או גישה, ולכן היא נתונה לתנודות חריפות ובלתי צפויות: רגע אוהבים, רגע כועסים, רגע שונאים ורגע מתגעגעים. 


אינטרסים וצרכים מחזיקים זוגות יחד


אינטרסים וצרכים הם מושגים "מוחשיים" יותר והם אלה שמחזיקים זוגות לאורך שנים רבות. זוגות יישארו יחד רק אם האינטרסים שלהם יסופקו - אחרת הם ייפרדו.


אדם לא נשאר במקום עבודתו אם הוא אינו מקבל שכר בסוף החודש. למרות האנשים הנחמדים ולמרות האווירה הנחמדה - אם הוא לא יקבל שכר הוא יעזוב תוך זמן קצר. אותו הדבר בזוגיות: אם בני זוג לא יקבלו את הצרכים שלהם מהקשר הם יקומו ויעזבו. למעשה, לא תישאר להם ברירה אלא לעזוב.


 


כמו לימון סחוט


אם זוג הוא ביחד, סימן שהם עדיין מספקים אחד לשני צרכים ואינטרסים מוחשיים, כמו מין, הגנה, ביטחון כלכלי, ילדים, נכסים, סטטוס, תדמית, חברה, חברות, נאמנות ושקט נפשי.


אם הזוגיות מגיעה לשלב בו היא דומה ללימון סחוט, כלומר שאין עוד מה להוציא ממנה, זה השלב בו אנשים מגיעים להחלטה שהגיע הזמן לעזוב, ש"האהבה" נגמרה, שאין טעם להמשיך, שצריך להתקדם הלאה.


  


להישאר או לא?


האם משתלם להיות ביחד או לא? האם אתם מרוויחים מהזוגיות או רק מפסידים? האם אתם מסוגלים להרוויח יותר במקום אחר? ההחלטה אם לעזוב או להישאר תלויה בשאלה מה אתם מרוויחים מהקשר ומה אתם עלולים להפסיד כתוצאה מפרידה.


אם אינכם מקבלים כמעט דבר בקשר - ברור שהזוגיות שלכם לא תשרוד זמן רב. אם אתם רק מפסידים מקשר זוגי - ברור שכדאי לכם להיפרד ולחפש משהו טוב יותר, כי גרוע יותר מזה אין. אם אתם נמצאים בקשר שמזיק לכם וגורר אותכם עמוק כלפי מטה - מוטב שתברחו עכשיו. אבל אם אתם מרוויחים מהקשר שלכם או עשויים להרוויח הרבה ממנו - יש לכם סיבה להישאר.


 


וטיפ לסיום: לא התאהבות היא זו שמחזיקה זוגות - אינטרסים וצרכים מחזיקים זוגות יחד, כי הנטייה האנושית היא לחשוב על הקידום האישי, ואם הזוגיות מקדמת את הפרט אזי היא עדיין "כדאית". ובהקשר הזה, אם ננטשתם על ידי בני הזוג שלכם יום אחד - סימן שלא קידמתם אותם ולא סיפקתם להם את האינטרסים והצרכים שלהם ולכן לא היה "כדאי" להם להישאר איתכם יותר.


 


 


 אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il