מאמרים - קווים לדמותה של האישה המשפחתית - שמרנית, מרובעת, מובילה וזקוקה לגבר תומך הדפסה מאתר מאמרים

קווים לדמותה של האישה המשפחתית - שמרנית, מרובעת, מובילה וזקוקה לגבר תומך

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


קווים לדמותה של האישה המשפחתית - שמרנית, מרובעת, מובילה וזקוקה לגבר תומך / מאת יואב ברנזון


 


 


השקפת עולם שמרנית


 


אישה משפחתית היא אישה בעלת השקפת עולם מאוד שמרנית, צפויה ומרובעת. היא ממשיכה בקו המסורתי של עולם הנשים - חתונה, בית, ילדים ומסגרת.


 


אישה משפחתית אינה אישה הרפתקנית אלא אישה השונאת סיכונים, מעדיפה לחיות כשכירה כל חייה, היא תבחר להימנע מנטילת סיכונים, לשרוד את היום יום ולגדל משפחה גדולה עם מספר ילדים.


 


  


 


דגש על ילדים ושגרה


 


חייה של האישה המשפחתית סובבים סביב המשפחה והילדים בלבד. קריירה, כספים, הצלחות ואתגרים אינם בראש מעייניה. הדגש אצלה הוא על הילדים, ועליהם בלבד.


 


בדרך כלל, הבעל אינו מהווה דמות משמעותית עבור האישה המשפחתית, כי הדגש המרכזי שלה הוא הילדים. היא אינה מתלהבת מגברים, אינה סוטה מדרכה בגללם ואינה מחפשת אחר ריגושים רומנטיים. שאיפתה הגדולה היא לבנות את משפחתה - לאו דווקא את הזוגיות שלה.


 


 


 


חוסר מודעות כלכלית והישגית


  


אישה משפחתית אינה אדם הישגי או אדם בעלת מטרות גדולות בחיים. השאיפות שלה הן קטנות ורגילות, צפויות וידועות. היא אינה שואפת לגדולות ואינה גם מוכנה לשלם את המחירים הנלווים לכך.


 


בשונה מנשים הישגיות ושאפתניות המוכנות להקריב את הנוחיות, הילדים, המשפחה והזוגיות למען המימוש העצמי שלהן, הקריירה או ההצלחה הכלכלית בחיים - האישה המשפחתית אינה חושבת לרגע להקריב את הקורבנות הללו. היא אוהבת נוחיות אך אינה מוכנה לשלם את המחיר כדי להשיג את הנוחיות הזאת, ולכן היא תהיה מוכנה לחיות חיים פשוטים וצנועים יחסית.


 


 


  


דומיננטיות זוגית


 


אישה משפחתית היא אישה דומיננטית המצפה שבן זוגה יעשה הכל למען המשפחה - כמוהה. היא שולטת בבן זוגה ואינה מניחה לו להוביל אלא מצפה ממנו שיענה לכל דרישותיה ולא יערער על מנהיגותה ועל ההובלה שלה  בתוך הבית.


 


מבחינתה, כל עוד הגבר תומך בה ובדרכה המשפחתית - יש לו מקום בחייה. אבל ברגע שהוא עושה בעיות, סוטה מן הקו השמרני, מנסה להטמיע ערכים השונים משלה כמו הישגיות או כלכליות או מנסה להוביל קו אחר משלו - היא מתנתקת ממנו כי היא אינה זקוקה לו באמת.


  


 


וטיפ לסיום: אישה משפחתית, כשמה כן היא - כל מעייניה הם לילדיה ולמסגרת המשפחה שלה. מעבר לזה, שום דבר אינו באמת חשוב לה - לא זוגיות, לא כלכלה, לא הישגים, לא גברים ולא מימוש עצמי.


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il