מאמרים - מה ההבדל בין אדם תלוש לאדם מושרש? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין אדם תלוש לאדם מושרש?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מה ההבדל בין אדם תלוש לאדם מושרש? / מאת יואב ברנזון


 


 


התלוש - תיאוריה, אויר, פנטזיה ושלמות


 


תלוש הוא אדם שחי בתיאוריה ולא במעשה. הוא חי באוויר, תלוש מהקרקע וחסר שורשים. הוא אידיאליסט שמאמין בשלמות ואינו מסוגל לבצע פשרות.


 


התלוש בדרך כלל אינו מושרש או מקורקע בבית משלו, אינו איש ביצוע ומעשה, עטוף בבועה נוחה של לימודים או תעסוקה תיאורטית, שואף לשלמות שאינה קיימת ואינו מוכן להכיר במציאות הקיימת. יש לו קושי לפתור בעיות ארציות ולהתמודד עם קשיים יומיומיים. במקום זאת, הוא מעדיף לברוח אל הפנטזיה ואל הדימיון.


 


  


 


חסך בביצוע ובמימוש


 


תלוש הוא אדם שאינו יודע כיצד לבצע דברים, להוציא אותם לפועל ולממש. יש פער גדול בין הרעיונות שלו לבין כושר הביצוע שלו - וכך יוצא שהוא ממעט לממש ובעיקר מתכנן ומפנטז.


 


לתלוש יש קושי להתחייב לכל דבר. במצבים הקיצוניים - הוא תלוש מכל מחוייבות: לזוגיות, למפשחה, למדינה, למקצוע ולדעות. הוא גמיש מדי, זורם מדי ואין לו קו ברור בחיים. הוא נודד מדבר לדבר ובסופו של דבר חושש לעצור, לממש ולהשריש את עצמו במקום אחד. הוא דומה לנווד חסר שורשים.


 


 


 


המושרש - מעשיות, קרקע, תוכנית ופשרה


 


מושרש הוא אדם שנטוע עמוק בתוך העשייה והארציות של החיים. הוא אדם פרקטי, מעשי, אדם שיודע להתפשר, לוותר, להילחם ולהשיג את מה שהוא רוצה.


 


הוא אינו אידיאליסט אלא אדם מפוכח. אין לו שאיפות רוחניות גבוהות והוא אינו פרפקציוניסט או אידיאליסט - אלא הוא אדם שמבין שאין דבר מושלם בחיים ולכל דבר יש מחיר.


 


 


 


חסך באסטרטגיה ובדימיון


 


אצל האדם המושרש יש חסך בדימיון ובאסטרטגיה. ההסתכלות שלו היא יומיומית ומעשית, לא מספיק ממעוף הציפור. הוא אינו מתכנן בהכרח עשרה מהלכים קדימה אלא הוא עושה, ואז חושב ומפיק לקחים.


 


המושרש הוא אדם מחוייב מגיל צעיר - לעסקים, לכסף, לזוגיות, לילדים, למשפחה ולבית. הוא אינו מפחד מהתחייבות - ההיפך. הוא שואב כוח מצבירת חפצים, נכסים, ילדים ובתים.


  


 


וטיפ לסיום: מסלול של תלוש מוביל לחיים של דימיון אבל לא של מימוש. מסלול של מושרש מוביל לחיים של שגרה אבל לא של התעלות.   


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il