מאמרים - נשירת שיער - 5 מיתוסים נפוצים הדפסה מאתר מאמרים

נשירת שיער - 5 מיתוסים נפוצים

נכתב על ידי זאב לביא

[ הדפסת המאמר ]

למרות שאנו נמצים כבר באלף השלישי רוב הציבור עדיין מגלה בורות בכל הקשור לנשירת שיער. המיתוס הגדול ביותר הוא כנראה ש"אין מה לעשות נגד נשירת שיער", דבר שלגמרי אינו נכון. הטיפול המושלם בהתקרחות עדיין לא נמצא וייתכן שיחלפו עוד שנים רבות עד שיימצא, אך כבר היום ישנן דרכים יעילות לטפל בנשירת שיער. ישנם עוד כמה מיתוסים חסרי שחר שחלקים גדולים מן האוכלוסיה עדין מאמינים בנכונותם ואותם אסקור:


1. "המקור הגנטי להתקרחות אצל גברים הוא מצד האם / נשירת שיער אצל נשים הוא מצד האב" - בשלב זה עדיין לא יודעים מי הם כל הגנים הגורמים לנשירת שיער. מעריכים שמדובר בגנים משני צידי המשפחה ולכן אי אפשר להטיל את האשמה רק על צד אחד.

2. "חפיפת שיער יומית גומרת לנשירת שיער" - אין שום בעיה לחפוף את השיער כל יום. שיער נושר כל היום, אך בזמן חפיפת השיער קל יותר להבחין בו ולכן אנשים קושרים שלא בצדק את נשירת השיער לחפיפה עצמה.

3. "תספורת קצרה מחזקת את השיער וגורמת לצמיחת שיער עבה יותר" - אין שום אמת מאחורי טענה זאת. עובי השיער ואורכו נקבעים ע"י זקיקי השיער שמצמיחים אותו ואלו אינם מושפעים כלל מצורת התספורת.

4. "ייבוש השיער במייבש שיער גורם לנשירת שיער" - פעולה זאת כביכול "מעיפה" את השיער. אין שום עדות מדעית לכך ששימוש במייבש שיער באמת גורם לנשירת שיער. יש לשמור בעת השימוש על מרחק סביר מן הקרקפת שכן ייבוש ממרחק קצר עשוי לפגוע בשיער עצמו. שימוש במייבש שיער ממרחק אפסי עשוי לגרום לכוויות בעור הקרקפת ולגרום נזק לזקיקי השיער.

5. שימוש במייבש שיער גורם לנשירת שיער - כל עוד ששומרים על מרחק סביר בין המכשיר לבין הקרקפת אין שום סכנה שהשימוש יגרור נשירת שיער. קירוב יתר של המכשיר לקרקפת עשוי להזיק לשיער ובמקרים קיצוניים להזיק לעור הקרקפת ואולי גם לזקיקים מה שכן יכול לגרום לנשירת שיער.

אודות הכותב:
זאב הוא עורך "חדשות נשירת שיער" - אתר החדשות הישראלי בנושא נשירת שיער והתקרחות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il