מאמרים - חברות השמה ותפקידן הדפסה מאתר מאמרים

חברות השמה ותפקידן

נכתב על ידי אמיר לולב

[ הדפסת המאמר ]

תפקידן של חברות השמה הוא לתווך בין מחפשי עבודה לבין ארגונים המגייסים עובדים. התפקיד של חברות השמה הוא למעשה להקל על מחפש עבודה.


במקום לשלוח קורות חיים להמון ארגונים, חברות ובתי עסק בעצמכם על ידי חיפוש באתרי דרושים, או חברים, חברות השמה יעשו את העבודה בשבילכם. חברות השמה נמצאות בקשר מתמיד עם ארגונים גדולים, וחברות בשוק העבודה. כאשר ארגון גדול זקוק לעובד הוא יכול לפרסם מודעת דרושים, אך לרוב הוא יפנה לחברת השמה המתמחה בגיוס הספציפי שהוא צריך.
למשל, כאשר חברות הייטק נמצאות בתהליך גיוס עובדים הן יפנו לחברות השמה שמתמחות בהשמת דרושים הייטק.


לכן, חברות הייטק אינן צריכות להשתמש בשלל אתרי דרושים, ולפרסם עשרות מודעות הפזורות ברחבי האינטרנט. תהליך גיוס עובדים עבור חברות אלו הופך לפשוט, קל ויעיל.


לדוגמא, אם אתה מהנדס ותחום ההתמחות שלך הוא תחום המחשוב, ואתה מחפש עבודה בתחום המחשבים, רוב הסיכויים שתמצא את העבודה החדשה שלך דרך חברות השמה המתמחות בהשמת דרושים הייטק. קודם כל תצטרכו לאתר חברות השמה אשר עוסקות בתחום בו אתם מחפשים עבודה. ברגע שמצאתם חברות כאלו גלשו לאתר האינטרנט שלהן, ובדקו איך הן יוכלו לעזור לכם למצוא עבודה. יתכן ויבקשו מכם להגיע לפגישה עם קורות חיים שלכם, בפגישה פקידת ההשמה תספר לכם על המשרות הרלוונטיות עבורכם.


אם תימצאו מתאימים לאחת מהצעות העבודה שהציעו לכם בחברת ההשמה, אז תקבע לכם פגישה בארגון עצמו. הפגישה הזו היא בעצם ראיון עבודה לכל דבר עם המנהלים העתידיים שלכם בארגון עצמו. במידה ותתקבלו לעבודה, ההתקשרות שלכם עם חברת ההשמה תסתיים. התפקיד של חברות השמה הוא ליווי בשלב בו אתם מחפשים עבודה. ברגע שמצאתם עבודה, אין לכם למעשה עוד צורך בעזרתן של חברות השמה.


השירות של חברות השמה הוא חינם ברוב המקרים. חברות השמה מרוויחות מעמלת תיווך שהארגונים וחברות משלמות להם.


אז אם גם אתה עובר על עשרות אם לא מאות של מודעות דרושים הייטק ולא מוצא כלום, חברות השמה הן הפיתרון האולטימטיבי בשבילך. חברות השמה יחסכו לך את כאב הראש, ואת הזמן במצוד אחרי המשרה הנחשקת.


 


בהצלחה !


 

אודות הכותב:

א. לולב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il