מאמרים - חלומות - חשיבות החלום והשינה עבורך - מסרים בחלומות שלך - טיפול באמצעות חלום וכן פורום חלומות מוביל לפירושי חלומות באמצעות תקשור עם שם ונשמת המטופל הדפסה מאתר מאמרים

חלומות - חשיבות החלום והשינה עבורך - מסרים בחלומות שלך - טיפול באמצעות חלום וכן פורום חלומות מוביל לפירושי חלומות באמצעות תקשור עם שם ונשמת המטופל

נכתב על ידי דפנה ביסמוט

[ הדפסת המאמר ]

 בס"ד
חשיבות השינה והחלימה לאדם
מבוא:
במאמרים קודמים על החלום כתבתי שהחלימה מתרחשת בעת שהחולם נמצא בהרפיה מלאה ומוחו פעיל.
וכמו כן ציינתי שבזמן השינה הנשמה עולה מהרובד הפיזי לרבדים אחרים ונזונה באנרגיות ובתובנות.
במאמר זה אדבר על חשיבות השינה והחלימה.
ברצוני להזכיר בפתיחה את ספרו של הרב שרגא ברג - גלגולי נשמות שבו נאמר שללא שינה האדם היה מתכלה במהירות רבה יותר. כמו
כן נאמר שהבורא נתן את השינה לאדם שימלא את אנרגיית גופו .
אדם ללא שינה משול לאדם שלא אכל ולא שתה אולם בהיבט הרוחני. לעומתו אדם שישן מסוגל להתמודד עם מצבי היום יום.
רקע לחלום
מדוע המוח פעיל בזמן שינה?
אלוהים ברא את האדם ונתן לו את ששת החושים אולם את החוש השישי לא מנוצל במלואו. האדם מסוגל להגיב למציאות, לגשמי בעזרת חושיו. החוש הויזואלי הוא החוש שהאדם חי איתו רוב הזמן.
האדם רואה בתמונות, חושב בתמונות, מדמיין וגם חולם בתמונות. התמונות הם אמצעי המחשה שבעזרתו האדם מסוגל להבין את התת מודע. במצב נורמלי האדם  צובר חוויות וזכרונות בתת מודע.
חשיבות החלום
האדם בבסיסו במצב השרדות ואין לו פנאי להתעסק עם צרכיו הריגשיים. האדם עסוק בלממש את צרכיו הפיזים והחברתיים. האדם לא מסוגל להתמודד 24 שעות ביום עם זכרונות, רגשות ותהיות. מצב שכזה יפנה את כל העשייה, העבודה הצידה ויגרום לאדם להתכנס לתוך עצמו ולהתבדל מהחברה והמציאות החיצונית. לכן בחלום עולים מהתת מדע מצבים שביום יום האדם לא מתפנה אליהם ועוזרים לאדם להתוודע אליהם ולהתמודד עימם.
נושא נוסף שבו יש חשיבות לחלום הנו שבחלום מרבית הדברים תופסים מימד אחר ממה שיכולה להיות במציאות. מציאות החלום לעיתים לא הגיונית, מלאה צבעים ותמונות לא הגיוניות. חלום שאנו זוכרים הוא מצב שהתת מודע "דורש" מהמודע להתמודד עימו. הבעייה היא לבודד את הפרטים הרלוונטים ולדעת להתעלם מהחיזוקים שהתת מודע מסר בחלום. בחלום קיימת דחיפה של התת מודע לסיים תהליכים שמכבידים על החולם ביום יום וגורמים לצער, חרדה וחוסר סיפוק.
סמלים בחלום
ישנה הקבלה בין חולמים שונים בתמונות והסמלים בחלימה. בהבנתי ישנם סמלים שניתן להבין אותם בצורה זהה אצל החולמים אבל צריך לקשר את הסמל לעולמו של החולם. החיבור בין הסמל לעולם הפנימי של החולם יוצר מצב של הדבקה בין התת מודע למודע של החולם.  ברגע "שפתרנו" את החלום בעצם טיפלנו בבעיה של החולם וקידמנו אותו בתהליך הפנימי שהוא עובר. ישנם חלומות שבהם מתקבלים מסרים שלא קשורים כלל לחולם עצמו אלא לסביבה החיצונית שהוא חי עימה. החולם מקבל מעין "הנחיות" מלמעלה איך לקדם ענינים בצורה חיובית בסביבה החיצונית לו.  חלום שכזה הוא מסר. מסרים שכאלה הם מיוחדים ומגיעים לאנשים שמסוגלים מבחינה רוחנית להבין ולקבל את ההנחיות מלמעלה.
טיפול בחלום
לכן חשוב לטפל בחלום ולפנות לאדם שידע לכוון את החולם. לרוב לאיש קבלה או דת. ביהדות ישנם המלצות מה לעשות כאשר החולם חלם חלום שמטריד אותו והוא איננו מבין אותו. בפירושים שאני נתונת לחלומות אני מתחברת לנשמה ולתת מודע של החולם דרך התיקשור. תמצאו לא מעט סמלים ומוטיבים חוזרים כאשר הפירושים להם שונים.


לסיכום
החלום מהווה נדבך חשוב לא רק עבור מיסטקינים אלה עבור כל אחד מאיתנו. השינה מהווה את המזון של המוח.
אז שיהיה לנו חלומות טובים ונעימים ואני מזמינה אתכם להצטרף אלי ל- פורום החלומות שלי ולפורום התקשור שלי.

אודות הכותב:

פרפרים המרחב הרוחני - בהנהלתה של דפנה ביסמוט מטפלת הוליסטית רב תחומית ומדריכה רוחנית מתמחה: חלומות,הילינג, תקשור, שחזור גלגולים, דמיון מודרך, חשיבה חיובית, מודעות עצמית, אנרגיות, קריסטלים ותמציות. דפנה מרצה בתוכניות רדיו וטלוויזיה ומנחה פורומים מובילים בנושאים של הרפואה האלטרנטיבית. הוגת רעיון "מסרים בגוונים" המשלבת יכולות תקשור בפענוח החלומות. ממציאת שיטת ה- "שחזור קריסטלי" שמהותו שחזור גלגולים באמצעות שילוב של קריסטלים וגבישים בתהליך. מלווה ומדריכה להעצמה אישית.מקיימת סדנאות מיוחדות. נייד: 054-4515930  dafnabis@walla.co.il http://www.parpareem.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il