מאמרים - הפחד מביא לצורך בשליטה הדפסה מאתר מאמרים

הפחד מביא לצורך בשליטה

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


הפחד מביא לצורך בשליטה / מאת יואב ברנזון


 


 


ככל שהפחד גדול יותר - כך הצורך בשליטה מתעצם


 


מרבית האנשים מונעים על ידי פחדים. ככל שעוצמת הפחד גדולה יותר - כך גם הצורך בשליטה גדל יותר, כי שליטה היא סוג של "תרופה מרגיעה" של פחדים.


 


השליטה נותנת לאנשים את האשליה שהכל בסדר, שאין מה לפחוד, שיש לנו שליטה על הפחד. בפועל, השליטה היא אשליה, אבל אנשים מפוחדים זקוקים לה כדי להרגיש בטוחים לרגע, כדי להאמין שהכל בסדר.  


 


  


 


פחדים עמוקים, חרדות קיומיות - למה הם גורמים? 


 


אנשים שחווים פחדים עמוקים או חרדות קיומיות מפתחים מנגנוני שליטה חזקים והדוקים יותר ויותר. למשל, הם לומדים כיצד לשלוט בבני הזוג שלהם וכיצד לגרום להם לעשות כל מה שהם רוצים - כדי לחוש רגועים.


 


או למשל, הם נמנעים מאהבה או מרגש כדי להגן על עצמם מפני אובדן שליטה. הם מפתחים מחסומים בלתי נראים שמגבילים את כושר התנועה שלהם ובכך הם "מבטיחים" את בטחונם האישי.  


 


 


 


העבודה העצמית - לעבוד על הפחתת רמת הפחדים


 


העבודה האמיתית שיש לעשות כדי להקטין את הצורך בשליטה הוא לעבוד על נושא הפחדים. להכיר את הפחדים האישיים, להיות מודע אליהם ולהתחיל להפחית אותם בצורה מודעת וישירה. 


 


ברגע שרמת הפחדים האישית מתחילה לרדת - רק אז הצורך בשליטה משתחרר בהדרגה ואז ניתן לפרוח מחדש, לחיות, לשחרר ולהינות מהחיים ומההפתעות שיש להם להציע  - אחרת הנפש והלב נשארים אטומים וסגורים מרוב פחד.


 


 


  


פחות פחד פירושו - יותר זרימה, יותר שחרור ויותר כייף מהחיים


 


כל האנשים רוצים לחיות, להינות ולכייף. אבל לא כולם יכולים, כי לחלק מהאנשים יש פחדים, צורך מוגזם בשליטה ומגבלות שהם שמו לעצמם, והם אינם יכולים או מסוגלים להינות ולהשתחרר באמת בחיים שלהם.


 


ברגע שעובדים על הפחד ומפחיתים אותו, ברגע שמודעים לפחד ולא מאפשרים לו לנהל את החיים, ברגע שלומדים לזהות פחדים, לפרק אותם ולהפחית את השפעתם  - הדרך לחיים עוצמתיים ומלאים יותר נפתחת לרווחה.


 


 


וטיפ לסיום: שליטה היא צורך שנובע מפחד. אם מטפלים בפחד - גם הצורך בשליטה הולך ופוחת.  


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il