מאמרים - הסקנות במימוש תמא 38 הדפסה מאתר מאמרים

הסקנות במימוש תמא 38

נכתב על ידי טל ברכה

[ הדפסת המאמר ]

 


הסכנות בתמ"א 38 : דברים שצריך לעשות לפני חתימת חוזה


 


ביצוע פרויקט של תמ"א 38 כרוך בהרבה לוגיסטיקה, בירוקרטיה והליכים רשמיים – כמו כל פרויקט בנייה אחר בישראל. אך ההבדל במקרה של תמ"א 38 הוא בכך שבעלי הדירות הם צד בעניין ומדובר על מבנה קיים שגרים בו אנשים ובתכנית ממשלתית מיוחדת שנועדה בראש ובראשונה למטרה אחת של חיזוק אותם מבנים מפני רעידות אדמה. למרות התמריצים האטרקטיביים שאף עוברים שיפורים ותיקונים כיום עדיין יש ישנן סכנות ודברים שיש להיות מודעים אליהם לפני חתימה על חוזה מול קבלן מבצע או קבלן שלוקח על עצמו את מימון הפרויקט כולו בתמורה לזכויות הבנייה.


 


עבודה עם קבלן לא מנוסה


סכנה משמעותית היא בחירה של קבלן שאינו מנוסה בביצוע חיזוקי מבנים או שאינו בקיא בתקנות של תמ"א 38. מטרת התמ"א היא חיזוק המבנה, שדרוג ושיפוץ החזית שלו ומימוש זכויות הבנייה על פי אישורים, כך שקבלן שלא בקיא בכל התחומים האלו, בעיקר בתחום החיזוק, יהיה לא מתאים ועלול להביא לתוצאות לא טובות ואף מסוכנות.


 


פרויקט בלי סגירה פיננסית


כאשר נכנסים לביצוע של פרויקט תמ"א 38 חשוב לוודא כי יש סגירה פיננסית ומימון לפרויקט. על הקבלן המבצע להראות שיש לו את כל מקורות המימון לביצוע העבודות מראש, בין אם מכספו שלו או מהלוואות שונות, פרויקט שנכנס לעבודה ללא סגירה פיננסית יכול להיתקע באמצע הדרך ובמקרים קשים הקבלן יכול להישאר בלי כסף והדיירים נשארים עם בניין חצי מחוזק ושנמצא בשיפוץ.


 


פרטים חשובים שיש לסגור לפני חתימה


חשוב מאוד לקבוע מראש ובאופן ברור את זמני העבודה על פרויקט תמ"א 38 מבחינת כל הצדדים המעורבים, הקבלן צריך לרכוש ביטוח מתאים ומקיף לפרויקט, קביעה בחוזה על תשלום אגרות, היטלים, מיסים ושאר תשלומים בירוקרטים, הסכמה מראש על פיתרון החניות לדיירים החדשים שיגורו בדירות החדשות שייבנו.


 


באופן כללי מבחינת הדיירים רצוי מאוד לעבוד עם עורך דין שמתמחה בתמ"א 38 ועם קבלנים וחברות שמכירות את התחום ואף ביצעו בהצלחה פרויקטים של חיזוק מבנים במסגרת תמ"א 38.


צרו קשר עוד היום לקבלת הצעה אטרקטיבית למימוש תמ"א 38 בבניינכם  


 

אודות הכותב:

החברה הישראלית להשבחת מבנים בע"מ ,המומחים לתמא 38 בישראל אנו בחברה הישראלית להשבחת מבנים מביאים את הניסיון המקצועי שלנו, הקשרים, הידע והמימון הכספי על מנת להבנות לכם עתיד חדש בסביבת המגורים. החברה הוקמה לשם מתן מענה מהיר ומקצועי לחיזוק המבנים ובו בזמן להבטיח כי אתם הדיירים תקבלו את ההצעה האטרקטיבית ביותר מאיתנו למימוש זכויות התמ"א 38 שלכם. צרו קשר עוד היום למימוש התכנית בבניינכם.  http://www.israel38.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il