מאמרים - מתיחת פנים הדפסה מאתר מאמרים

מתיחת פנים

נכתב על ידי אילנה בירקין

[ הדפסת המאמר ]

ידוע שהאלסטיות של עור הפנים לאחר גיל 30 אובדת במידה ניכרת. קמטים- תוצאה של מתיחת השכבות על פני השטח של העור, תוצאות של המתיחה- היווצרות הקמטים ומראה לא אסתטי על הפנים והצוואר. עם שינויים אלה של העור בהחלט צריך להילחם.


ניתוח מתיחת פנים (Facelift) הוא אחת הדרכים שבאופן היעיל והפופולארי ביותר נלחמת בקמטים, אשר באופן בלתי נמנע "פוגעים" בכל אחד מאיתנו. חשוב להבין, כי מתיחת פנים אינה חיצונית בלבד אלא גם גורמת לשיפור פנימי של האדם. פעולה זאת מחזירה לנו את המראה הצעיר ומעלה את הביטחון העצמי ושמחת חיים.


ככלל, מתיחת פנים מומלצת לאנשים בגילאים 40 עד 65. הסיבה למה הטווח הוא ספציפית כזה מאוד פשוטה: מתיחת פנים לאנשים מתחת לגיל 40 זה לא הליך חובה, כי בגיל זה ניתן לטפל ביעילות בשיטות לא ניתוחיות. אחרי גיל 65 התערבות כירורגית עשויה להוביל לתוצאות שליליות, בגלל שהיכולת של העור להתחדש פוחתת.


 התכונות המבניות של רקמות


בהתאם למצב, ניתוח פלסטי עשוי להיות כרוך רק בהתכווצות של העור או הליך משולב עם הידוק של רקמות השריר. סוגו של ההליך נקבע לפי העומק של השינויים בעור אשר נגרמו כתוצאה מההזדקנות. מתיחת פנים בשיטה אנדוסקופית היא האפשרות האידיאלית עבור מטופלים עם קמטים קטנים בעור. היתרון העיקרי של שיטה זו הוא המספר המינימאלי של החתכים וכתוצאה מכך תקופת החלמה קצרה יותר.


 המלצות רפואיות


בכל התערבות כירורגית קיים סיכון כלשהו, מתיחת פנים מתבצעת רק לאחר אבחונים במרפאה, אשר נחוצים למניעת בעיות בזמן הניתוח. ניתוח מבוצע באמצעות הרדמה מקומית. בחירה בסוג של ההרדמה המתאימה היא משימה חשובה מאוד, מסיבה שניתוח יכול לקחת עד שעתיים אם זה מתיחת פנים ועד ארבע שעות אם זה מתיחת פנים וצוואר. התקופה המינימאלית של שיקום לאחר המתיחה היא יום אחד.


חשוב להבין כי לא ניתן להבחין בתוצאות מיידיות לאחר המתיחה. במשך כמה ימים לאחר הניתוח על פניו של המטופל עלולה להיות נפיחות וחבורות. מתיחת פנים עכשווית רק לעתים נדירות מחייבת תהליך של הסרת תפרים, מאז ההתפתחות הטכנולוגית ישנם תפרים מסיסים אשר נמסים בדרך כלל בטווח של 10 יום (תלוי בסוג )


ניתן לראות את התוצאות הסופיות של המתיחה לאחר 3-4 שבועות, לאחר מכן ניתן להבחין אם הניתוח היה יעיל ועד כמה איכותית התוצאה.


 מידע נוסף על ניתוחים פלסטיים, שאיבת שומן, ניתוח אף, הגדלת חזה ועוד נמצא באתר של ד"ר וינברג


                                                                                                                                                               

אודות הכותב:

 עבור ד"ר וינברג ניתוחים פלסטיים – הגדלת חזה, שאיבת שומן, מתיחת פנים, ניתוח אף ועוד - http://www.dr-weinberg.com/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il