מאמרים - מהיכן נובעת ראייה בשחור ולבן? הדפסה מאתר מאמרים

מהיכן נובעת ראייה בשחור ולבן?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהיכן נובעת ראייה בשחור ולבן? / מאת יואב ברנזון


 


 


הגישה של גם וגם


 


גישה של גם וגם היא גישה בריאה לחיים. היא מאפשרת להרוויח מכל העולמות, לקחת רק את מה שטוב, לשלב שילובים מעניינים ובלתי צפויים ובסופו של דבר לא להתקבע על דברים מסויימים בלבד.


 


בגישה של גם וגם הכל אפשרי. ניתן לשלב הפכים, קטבים, ניגודים, סתירות, דברים שלא קשורים. הכל בהתאם לנוחיות, למצב ולהעדפה. כך יוצא שכל אדם יכול לבחור בדיוק את מה שנוח ומתאים לו, במנותק ממה שמקובל או נשמע "סביר", לחשוב מחוץ לקופסה, לעשות את ההחלטות הנכונות ולא לנסות להתקבע על הגדרה מסויימת אחת.


 


 


 


הגישה של או או


 


הגישה של או או היא גישה מאוד סימטרית וצרה. היא מחייבת התאמה מלאה של כל ההחלטות והבחירות לפי רעיון מרכזי אחד. היא כרוכה תמיד בויתורים קשים (למשל, אם אתה מחליט להאמין בדת אז עליך לוותר על כל העולם החילוני).


 


בגישה של או או תמיד יש מאבק, התלבטות עזה, קורבן אדיר, ביקורת עצמית, פרפקציוניזם ותחושה של החמצה - כי האפשרויות הן תמיד חד-ערכיות ולא שלמות: או ככה או ככה, בלי כל המרכז שבאמצע.


 


 


 


טראומה כבסיס לראייה קוטבית


 


טראומה נפשית או פיזית מביאה בדרך כלל להסתכלות קיצונית על העולם. ראייה קוטבית היא תולדה של אירועים טראומטיים או של חינוך קיצוני מהבית שאינו מסוגל להכיל ולקבל אלא להבהיל, לכפות, להפחיד ולקבע פתרונות בצורה מיכנית ואוטומטית.


 


אנשים שחוו טראומות או אירועים קשים או אנשים שחיו במחיצת אנשים קיצוניים וקוטביים - הופכים עם הזמן בעצמם לאנשים קוטביים, שאינם פתוחים לפשרות, למשא ומתן, לפתרונות יצירתיים ולגמישויות.


 


 


  


ריפוי מטראומה באמצעות יצירתיות, גמישות והכלה של ניגודים


 


הדרך להתגבר על ראייה בשחור ולבן היא לפתח את היצירתיות והגמישות בחיים ולתת הרבה יותר מקום לפעילויות יצירתיות ומשוחררות מכל הסוגים. כמו כן, ניתן ללמוד כיצד להכיל ניגודים, לשלב בין קטבים, לשלב ולחבר בין סתירות והפכים ולנהל משאים ומתנים במקום לנהל מאבקים.


 


המודעות לעצם הטראומה היא השלב הראשון בריפוי שלה. השלב השני היא לימוד והפנמה של כלים טבעיים, רגשיים ורוחניים של יצירתיות, הבעה, ביטוי והכלה.


 


 


וטיפ לסיום: ראייה בשחור ולבן היא ראייה הכרחית רק למצבים קיצוניים או לצמתות דרכים של הכרעה. לשגרת החיים היא אינה תורמת דבר אלא בעיקר מזיקה.  


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il