מאמרים - מה ההבדל בין שיפור לפריצת דרך בחיים ומדוע האבחנה הזו היא כה חשובה? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין שיפור לפריצת דרך בחיים ומדוע האבחנה הזו היא כה חשובה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מה ההבדל בין שיפור לפריצת דרך בחיים ומדוע האבחנה הזו היא כה חשובה? / מאת יואב ברנזון


 


 


שיפור


 


שיפור היא גישה המנסה להטיב עם מצבים בעיתיים מלכתחילה. למשל, זוג שסובל מבעיות זוגיות חריפות וקשות מנסה להביא ילד משותף בתקווה שמיסוד התא הזוגי והפיכתו למשפחה ישפרו את התפקוד הזוגי וישפרו את התקשורת, שיתוף הפעולה והדבק הזוגי.


 


שיפור היא גישה שאינה מנסה להציע פתרונות אמיתיים לבעיה או שינוי יסודי של הבעיה אלא רק שיפור של המצב הפגום. שיפור מבוסס על ההנחה שאין פתרונות קסם, ששינוי יסודי אינו אפשרי, שצריך להסתפק בפתרונות חלקיים ויחסיים ושהחיים מורכבים מפשרות.


 


 


 


שיפור אינו מאפשר הפיכת מצב פגום לשלמות


 


אלא ששיפור אינו מסוגל להביא לשלמות אלא להיפך - הוא מנציח את המצב הפגום. אם אדם בוחר בקריירה שאינה מעניינת אותו - היא לעולם לא תעניין אותו, והשיפור היחיד שיכול לקרות באותה קריירה בה הוא בחר הוא שיפור בתנאי התעסוקה או בתגמול הכספי, אבל לא שינוי מהותי של המצב ותיקונו.


 


כך למשל, אגרטל שבור ניתן לשפר על ידי הדבקת החלקים אחד לשני, אבל לעולם לא ניתן להפוך את האגרטל השבור לאגרטל שלם ומושלם, ללא כל פגם או שבר.


 


 


 


פריצת דרך (שינוי ממעלה שנייה)


 


פריצת דרך היא גישה שמאפשרת להשתחרר מהפלונטר הנקרא שיפור. שיפור הוא פלונטר משום שהוא אינו מסוגל להביא אנשים למטרות האמיתיות שלהם, לא משנה עד כמה הם ינסו.


 


פריצת דרך כן מסוגלת לחבר את האדם עם אהבותיו, אמונותיו ומטרותיו האמיתיות, משום שהיא מכוונת מלכתחילה למצבים שלמים, למטרות האמיתיות, לדברים האוטנטיים.


 


 


  


פתרון שורש - כמו פריצת דרך טכנולוגית


 


אדם שבוחר בקריירה שהוא אינו אוהב - לעולם יהיה מתוסכל. אלא אם כן, הוא יבצע סוג של הסבה מקצועית, שבמהלכה הוא יעזוב את המאמצים לשפר את הקריירה הלא אהובה שלו ויבחר בקריירה שהוא באמת מחובר אליה מלכתחילה.


 


זוהי פריצת דרך - לא עוד מאותו הדבר אלא משהו חדש לגמרי העונה על הצרכים האמיתיים. בדיוק כמו פריצת דרך טכנולוגית שבעקבותיה הטכנולוגיה הישנה נזנחת וכל האנשים עוברים להשתמש בטכנולוגיה החדשה, פשוט משום שהיא עונה על הצרכים האמיתיים וטובה לאין ערוך מהטכנולוגיה הישנה.


 


 


וטיפ לסיום: שיפור הוא תהליך אינסופי שאינו מוביל לעולם לסיפוק אמיתי או למנוחה לנפש. פריצת דרך היא סוג של קפיצה המאפשרת שלמות וסיפוק אמיתי, בזמן קצר יחסית. שיפור הוא סוג של הקלה רגעית של סבל אינסופי. פריצת דרך הוא סוג של אושר, מימוש עצמי וסיפוק. 


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il