מאמרים - מיקור חוץ יכול לסייע מאוד בחלוקת המטלות המשפחתיות בבית הדפסה מאתר מאמרים

מיקור חוץ יכול לסייע מאוד בחלוקת המטלות המשפחתיות בבית

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מיקור חוץ יכול לסייע מאוד בחלוקת המטלות המשפחתיות בבית / מאת יואב ברנזון


 


 


הטלת האחריות אחד על השני


 


באופן לא מפליא, מרבית הריבים הזוגיים סובבים סביב עבודות ומטלות הבית. מי ינקה, מי ישטוף כלים, מי יוריד את הפח ומתי, מי יקלח את הילדים, מדוע הסלון מבולגן ולמה אין כביסה מגוהצת ומקופלת בארון.


 


אצל זוגות רבים הדרך להתמודד עם הבעיה היא לנסות להטיל את האחריות האחד על השני. האישה מעדיפה שהגבר יתרום יותר, הגבר מצפה מהאישה שהיא תעשה יותר, וכך נמשך דפוס הריב בצורה אינסופית, לעיתים אפילו שנים רבות.


 


 


 


ריבים אינסופיים ומאבקי כוח - מי יעשה יותר ומי פחות


 


במצב של שחור ולבן - אני או אתה - הריבים על מטלות הבית הם אינסופיים ומתרכזים תמיד בתחושה האישית של כל אחד מבני הזוג, שהוא זה שעושה יותר ואילו הצד השני עושה מעט מדי. 


 


הנטייה של בני האדם היא לעשות פחות ולקבל יותר. לכן, מאבקי הכוח בבית לגבי המטלות המשפחתיות הם קרקע פורייה למאבקים בלתי נגמרים, היורדים לעיתים עד הניואנסים הכי קטנים.


 


 


 


מיקור חוץ כסוג של פריצת דרך


 


במקום מצב של אני או אתה - ניתן לעשות שימוש נרחב במיקור חוץ כחלק מפיתרון הבעיה. במקום שאני אעשה את המטלה או אתה - נשלם למישהו שיעשה זאת במקומנו.


 


למשל, ניתן לשכור את השירותים של מנקה שתכבס, תנקה, תגהץ ואפילו תבשל בבית. ניתן לשכור את השירותים של מטפלת שתדאג לילדים כדי שלהורים יהיה גם זמן לפעילויות האישיות שלהם, לבילויים, לספורט או לעבודה.


 


 


  


רווחה והנאה לשני בני הזוג


 


מיקור חוץ אמנם עולה - אך התמורה היא כדאית ביותר. במקום להיאבק ולהתווכח ללא סוף על מטלות הבית ניתן לשלם לגורם שלישי שיבצע את המטלות הלא חיוניות והלא אטקרטיביות של הבית - ולהינות יותר מהחיים.


 


בצורה הזאת, שני בני הזוג מרוויחים - ואף אחד אינו מפסיד. במקום שאחד יעשה יותר ואחד יעשה פחות - שני בני הזוג פטורים מן המטלות כי ישנם ספקי שירותים המבצעים את המלאכה במקומם.


 


 


וטיפ לסיום: ויכוחים משפחתיים מבוססים על ההנחה שמי שיכול לעשות את מטלות הבית זה או אני או אתה. אבל אם נניח שגורם שלישי יכול לבצע את המלאכה, ואולי אף בצורה מוצלחת בהרבה מבני הזוג עצמם, ניתן לפתור את הבעיה של מטלות הבית מן השורש.  


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il