מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

 

פסנתר הינו כלי נגינה עתיק ויוקרתי. אפשר לומר ללא חשש שמדובר בכלי הנגינה המרשים ביותר. פסנתר מסמל עוצמה, מעמד ואיכות, לכן לא פלא שהוא כלי נגינה פופולארי עד היום.


מנסיוני, פסנתר שנכנס הביתה, נכנס לפחות ל 15-20 שנה, לכן חשוב מאוד לפני קנית פסנתר להקדיש זמן כדי להכיר את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם ולבצע מספר החלטות עקרוניות.


ישנם הרבה סוגים של פסנתרים שאתם יכולים לקנות, אבל הכל תלוי כמובן בסכום הכסף אותו אתם מתכוונים להשקיע.


הרבה פרמטרים משפיעים על המחיר:


דגם הפסנתר

לעיתים רק שמו של הדגם ללא קשר לאיכותו האמיתית של הפסנתר משפיעה על המחיר. לדוגמא, פסנתרי YAMAHA נחשבים למותג, ולכן ניתן למצוא שפע של פסנתרים שאיכותם וצלילם עולים מעל פסנתר ה-YAMAHA, אך מחירם נמוך יותר.


ארץ יצור הפסנתר

לארץ היצור יש משמעות רבה. פסנתרים מתוצרת גרמני, צ'כיה ויפן נחשבים לאיכותיים ביותר ולכן הם גם היקרים ביותר. חשוב לציין כי בשנים האחרונות גם היפנים התחילו לייצר דגמים בסין וקוריאה כדי להיות מסוגלים להתחרות במחירי השוק של פסנתרים חדשים, לכן בדקו היטב כי היכן מיוצר הפסנתר שאתם קונים. לא כל פסנתר חדש מחברה יפנית מיוצר באמת ביפן, אך בסבירות גבוהה ביותר שאם הפסנתר הינו פסנתר יד שניה בן למעלה מ-10 שנים, ארץ היצור שלו היא באמת יפן.


פסנתר חדש לעומת פסנתר משומש

פסנתר יד שניה בד"כ יותר זולים מפסנתר חדש. אך ישנם פסנתרים חדשים המיוצרים בסין שעלותם נמוכה יותר מפסנתרים יד שניה יפניים איכותיים.


פסנתר כנף לעומת פסנתר עומד

כאן התשובה היא חד משמעית. פסנתר כנף הינו פסנתר מקצועי יותר, מרשים יותר וגדול יותר מפסנתר עומד. לכן, מובן מאליו שהינו גם יקר יותר.


רכישה מבעלות פרטית או חנות פסנתרים

בד"כ כלל הפסנתרים הזולים יותר ימכרו מבעלות פרטית, אך זו לא בהכרח הקנייה המשתלמת ביותר. היתרונות בקנייה מחנות פסנתרים – בחנויות איכותיות יהיה מבחר גדול של פסנתרים, הפסנתרים נמכרים לאחר שעברו נקיון, פוליש ורגולציה, ניתנת אחריות על הפסנתר וכיוון ראשון בבית הלקוח בחינם.


צבע הפסנתר

גם לצבע הפסנתר יש משמעות. כיוון שפסנתרים צבעוניים (חום, מהגוני, לבן) נחשבים לנדירים יותר, עלותם גבוהה יותר יחסית לפסנתר עם אותן תכונות רק בצבע לבן.


גובה / אורך הפסנתר

כשמדברים על גובה של פסנתר מתייחסים בהכרח לפסנתרים עומדים. ככל שהפסנתר גבוה יותר כך הצליל שלו פתוח יותר והוא נחשב למקצועי יותר ולכן יקר יותר. גובה של פסנתר מתחיל מ-92 ס"מ ויכול להגיע עד 133 ס"מ.


אורך של פסנתר הוא נתון רלוונטי כשמדובר על פסנתר כנף. גם פה ככל שלפסנתר מימדים גדולים יותר, כך הוא הופך למקצועי ואיכותי יותר ולכן יקר יותר. אורך של פסנתר כנף מתחיל מ-1.73 מטר ויכול להגיע ל-3 מטר.


לא בטוחים מה תהייה רמת השימוש? אפשר לשכור פסנתר

הפסנתר הוא לא פריט זול. כדי לקנות אחד, צריך להיפרד מסכום כסף לא קטן. אבל מה עושים אם לא בטוחים שבאמת יהיה בו שימוש? שוכרים פסנתר. לאחר השכרת פסנתר לתקופה של שנה למשל, תוכלו לדעת בוודאות האם יש הצדקה לקנייה אמיתית. אם הפסנתר לא מקבל מספיק יחס, תוכלו להחזיר אותו לחנות ממנה שכרתם ובכך לחסוך הרבה כסף בקניית פסנתר שאין בו שימוש.

אודות הכותב:

פטר גרויסמן, הבעלים של חברת "פסנתרי הצפון". בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים, דור שני למכווני פסנתרים. בעל נסיון של כ-25 שנה בכיוון פסנתרים.בקרו באתרי פסנתרי הצפון אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בקשה בטלפון: 054-9988948 (המאמר מוגן בזכויות יוצרים - העתקתו מותנית במתן קרדיט לפטר גרויסמן בתוספת לקישור פעיל לאתרו www.piano4u.co.il )

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il