מאמרים - כדי להצליח בחיים - יש לדעת כיצד לנהל את עצמכם ואת הסיכונים שלכם בצורה נבונה הדפסה מאתר מאמרים

כדי להצליח בחיים - יש לדעת כיצד לנהל את עצמכם ואת הסיכונים שלכם בצורה נבונה

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


כדי להצליח בחיים - יש לדעת כיצד לנהל את עצמכם ואת הסיכונים שלכם בצורה נבונה / מאת יואב ברנזון


 


 


שחור ולבן - כל הביצים בסל אחד


 


אנשים רבים חיים מתוך תפיסה של שחור ולבן. מבלי לקרוא לעצמם "מהמרים" - הם בעצם מהמרים על החיים שלהם. הם אינם מודעים לכך שהם נוטלים סיכונים עצומים בחיים שלהם ללא שום ערובה או מחשבה מושכלת מראש.


 


אדם שחושב בצורה של שחור ולבן הוא אדם רגשי שפועל מהבטן ולא מהראש. או שהוא אוהב או שהוא שונא - אין באמצע. וכשהוא צריך לקבל החלטות - הוא נוטה לקבל החלטות המבוססות על שנאה או אהבה, ללא שום מעורבות של ההיגיון.


 


 


 


פיזור סיכונים - ניהול חכם ומושכל


 


פיזור סיכונים בחיים אינו מבוסס על אהבה או שנאה אלא על היגיון. פיזור סיכונים פירושו לא להמר על הכל אלא לעשות בחירות חכמות ולדעת להשקיע את האנרגיה בצורה שתבטיח תוצאות.


  


למשל, אדם שבונה את כל החיים שלו סביב זוגיות הוא אדם שנוטל סיכון גדול מאוד בחייו, כי אם משהו בזוגיות יישחק או ייתקע - כל החיים שלו ירדו לטימיון. לעומת זאת, אדם שמשלב את הזוגיות שלו עם קריירה, חברים, תחביבים ומשפחה - מנהל את הסיכונים שלו בצורה חכמה כך שאם הזוגיות תיגמר יש לו עדיין מקורות אחרים להסתמך עליהם.


 


 


 


רגש מול שכל


 


אנשים רגשיים אינם מנהלים סיכונים - הם פשוט פועלים לפי איך שהם מרגישים באותו רגע. לעומת זאת, אנשים אחראיים מנהלים את החיים שלהם, וכדי לנהל אין ברירה אלא להשתמש בשכל.


 


כדי לנהל סיכונים יש להבין שהרגש אינו טוב בניהול עצמי או בניהול החיים. הוא נותן אינדיקציה נקודתית אבל הוא אינו חזק בניהול ובראייה מערכתית. ניהול החיים הוא תחומו של הראש.


 


 


  


ביזור עדיף על ריכוזיות


 


באופן כללי, מגוון עדיף תמיד על מיקוד. במילים אחרות, במקום לשים את כל הביצים בסל אחד עדיף לפזר את הביצים במספר סלים, הכל כדי להבטיח חסינות מפני משברים.


 


למשל, מי שמשקיע את כל זמנו, חייו ומרצו בהצלחה בקריירה מגלה שמעבר לסיפוק בעבודה אין לו הרבה. במקום זאת, עליו לפזר את ההשקעה של הזמן וליצור חיים עשירים המבוססים על סיפוקים מגוונים ולא רק על סיפוק מרכזי אחד.


 


   


וטיפ לסיום: חיים מגוונים הם גם חיים עשירים ומעניינים יותר וגם חיים חסונים וחסינים יותר מפני משברים בלתי צפויים. 


 


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il