מאמרים - מהי פסיכותרפיה ? הדפסה מאתר מאמרים

מהי פסיכותרפיה ?

נכתב על ידי נעמי בר

[ הדפסת המאמר ]

הכותבת, נעמי בר, פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות בתל-אביב


 מהי פסיכותרפיה?    


מי מאתנו לא מכיר את הפער הקיים בן הבנה שכילית לבין עשיית שינוי ממשי?         


למשל, כולנו יודעים מה יגרום לנו לרזות. עם זאת, ההבנה בלבד לא גורמת בהכרח לשינוי. באותו האופן, אנו יודעים מהם הנושאים שמציקים לנו, אנו אפילו יודעים מה יכול לעזור לנו ובכל-זאת אין הדבר מחולל את השינוי לו אנו כמהים.      


ההבנה בלבד אינה מספקת.     


הפסיכותרפיה עוסקת בהתנסויות וחוויות אשר פגעו בנו וגרמו ליצירת מחסומים והדחקות בגופנו ובנפשנו או הפחיתו  את אמונתנו בעצמנו ובסובבים אותנו. התנסויות אשר מגבילים את תודעתנו  וליבנו גם כיום.  הפסיכותרפיה מאפשרת יצירת סביבה בטוחה ואוהדת על-מנת לבנות מחדש אמון שניפגע, לאפשר לרגשות עצורים להשתחרר, להפחית את הביקורת והאשמה וללמוד לחמול על עצמנו ועל אחרים.            


ייחודה של הפסיכותרפיה היא בכך שהיא עוברת את מחסום "השכל", בעזרת מגוון כיליים מלבד שיחה. כיליים אשר  מאפשרים גם חוויה, התנסות ונגיעה ישירה ובלתי אמצעית הנושאים שברצוננו לרפא. הפסיכותרפיה מתייחסת, באופן הוליסטי, אל כל הרבדים שבאדם מאפשרת שחרור הן פיסי והן נפשי אשר נותן לפוטנציאל הטמון בך לצאת החוצה וליצור שינוי בכל הרמות- המחשבה, הרגש וההתנהגות.      פסיכותרפיה גופנית היא הטיפול היחיד המתייחס לכל הרבדים שבאדם - הרובד השכלי, הרגשי, הגופני והרוחני. הגוף מהווה עבורנו מראה המשקפת מה קורה בנפשנו. מנח הגוף, מתח השרירים ומיקומם, תנועת הגוף ושפת הגוף הם כלים אשר מספרים את סיפור חיינו ומאפשרים נגיעה ישירה בתכנים עמוקים המאפשרים תהליך של ריפוי.הטיפול נועד לאפשר שחרור מסימפטומים של דיכאון, חרדה, פוסט - טראומההפרעות אכילה, קושי באינטימיות, חוסר ביטחון עצמי כמו גם הרצון להכיר את עצמי, להצליח לבחור ו                                                                                                                                                                                                           www.neomibar.com    

אודות הכותב:

נעמי בר -פסיכותרפיסטית ומנחת סדנאות
http://www.neomibar.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il