מאמרים - מהו ההבדל בין אדם זוגי לבין אדם משפחתי - וכיצד תזהו אותו? הדפסה מאתר מאמרים

מהו ההבדל בין אדם זוגי לבין אדם משפחתי - וכיצד תזהו אותו?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהו ההבדל בין אדם זוגי לבין אדם משפחתי - וכיצד תזהו אותו? / מאת יואב ברנזון


 


 


אדם זוגי - אינטימיות, רומנטיקה וקרבה


 


אדם זוגי הוא אדם ששם בראש סדר העדיפות האישי שלו את נושא האינטימיות, הרומנטיקה והקרבה לבני הזוג שלו. במילים אחרות, הזוגיות חשובה לו הרבה יותר מאשר המשפחתיות.


 


לפני הקמת תא משפחתי אדם זוגי יעדיף למצוא את בן הזוג הנכון, המושלם והמתאים - זה שאליו יש לו רגשות חמים, אהבה, משיכה ותחושה רומנטית חזקה של שלמות. ללא תחושה זו - יהיה לו מאוד קשה להקים משפחה ולהביא ילדים. 


 


 


 


קודם כל הזוגיות - אח"כ המשפחה


 


מה שמאפיין אדם זוגי הוא החשיבות העצומה שהוא מייחס לזוגיות עצמה, הרבה לפני עצם הקמת המשפחה. הקשר שלו לבני הזוג שלו הוא קרוב, חזק ובדרך כלל ואף תלותי וסימיובטי.


 


גם אחרי שלב הקמת המשפחה - אדם זוגי שם את הזוגיות בעדיפות מספר אחת, והוא יקפיד לתת לזוגיות שלו מקום מרכזי בחייו לעיתים על חשבון הבית, הילדים והמשפחה. הוא ישקיע זמן איכות עם בני הזוג שלו, הוא ייסע לחופשות זוגיות ורומנטיות ללא הילדים, הוא ידאג לבלות בפרטיות עם בני הזוג שלו והוא ישים גבולות ברורים בין הילדים לבין הזוגיות שלו - הכל כדי שהזוגיות שלו לא תיפגע.


 


 


 


אדם משפחתי - אחריות, מעשיות ומסגרת


 


אדם משפחתי הוא אדם אחראי, קבוצתי, מעשי ומסגרתי, שפעמים רבות מעדיף את המשפחה על פני הפרט ומתרחק מאינטימיות לטובת המסגרת הקבוצתית והמשפחתית.


 


אצל אדם משפחתי - הזוגיות היא בעיקר אמצעי להקמת משפחה ולאו דווקא מטרה מרכזית בפני עצמה. לכן, ברגע שהמשפחה קמה והילדים נולדו - הזוגיות תופסת אצל אדם משפחתי מקום משני ועיקר ההשקעה והאנרגיה הולכים למקום המשפחתי ולילדים.


 


  


 


קודם כל ילדים ומסגרת - אח"כ רומנטיקה וזוגיות


 


אצל אדם משפחתי - הילדים הם חלק בלתי נפרד מהזוגיות והם תופסים מקום חשוב ומרכזי יותר מהזוגיות, שנדחקת הצידה. כלומר, אין חופשות רומנטיות של בני הזוג אלא חופשות משפחתיות שבהם הילדים משולבים כל הזמן עם ההורים. הילדים מגיעים תמיד יחד עם ההורים לכל מקום, ואין מקום נפרד לזוגיות של ההורים. 


 


אדם משפחתי הוא אדם פחות אינטימי ונוגע בבני הזוג שלו מאשר אדם זוגי. אדם משפחתי הוא אדם מרוחק ומסוגר ברמה הזוגית אבל הוא פתוח ומשקיע ברמה המשפחתית ובילדים. חשוב לו לחיות בתוך המשפחה והוא אוהב את תפקידו המשפחתי, הרבה יותר מתפקידיו הזוגיים.


 


 


וטיפ לסיום: אדם זוגי הוא אדם נוגע, קרוב ואוהב את בני הזוג שלו - לעיתים על חשבון הילדים שלו. אדם משפחתי הוא אדם אחראי ומשקיען אל מול הילדים שלו - לעיתים קרובות תוך כדי הזנחת בני הזוג שלו.


 


 


 
אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il