מאמרים - מתכונים לגירי מדרכה, בועות סבון, בצק ריחני ועוד... הדפסה מאתר מאמרים

מתכונים לגירי מדרכה, בועות סבון, בצק ריחני ועוד...

נכתב על ידי שלמה קרודו

[ הדפסת המאמר ]

חרוזים דף מתכונים

את כל החומרים שמשמשים אתכם למשחק עם הילדים אפשר לקנות, אם קצת מאמץ ותקציב זעום אפשר להכין חלק גדול מחומרים אלה עם ערך מוסף, הכיף שאתם עשיתם.

מתכון מס' 1, גירי מדרכה

חומרים: 3/4 כוס מים חמים, 2-3 כפות צבע גואש, כוס וחצי גבס, מסקינגטייפ, מיכלי פלסטיק לערבוב, צינורות קרטון מניירות טואלט.

חותכים את צינורות הקרטון שישמשו כתבניות לגירים בגודל שאתם רוצים את הגירים, מכסים צד אחד של הצינור במסקינגטייפ ומניחים בצד. יוצקים את המים החמים לתוך מיכל פלסטי ומתחילים להוסיף כמויות קטנות של גבס לתוך המים כשאתם מערבבים כל העת, ברגע שסמיכות הגבס מגיע לרמה של דייסה דלילה, מוסיפים את הגואש לתערובת שיצרתם ומערבבים היטב עד שכל כמות הגבס התגוונה ויוצקים את הגבס לתוך צינורות הקרטון. על מנת למנוע בועות אויר יש להכות קלות על משטח העבודה עם צינור הקרטון, מחכים לפחות יום אחד ומקלפים את התבנית מהגיר שנוצר.

מתכון מס' 2, בועות סבון

חומרים: 1כוס סבון נוזלי או שמפו לתינוקות, 3 כוסות מים, צבעי מאכל (אם רוצים), 1 כוס גליצרין, חוט ברזל ירוק לפרחים.

מערבבים את המים עם הסבון הנוזלי ומוסיפים את צבע המאכל אם אתם רוצים לבועות צבעוניות. נותנים לנוזל שהכנתם לשבת בצד, בינתיים לוקחים את חוט הברזל ויוצרים לולאה בקצהו ומלפפים על מנת לקבע את הלולאה. אם ברצונכם בועות גדולות יותר, כל שעליכם לעשות הוא ללפף את הלולאה בחוט כותנה, וכך הטבעת סופגת כמות גדולה יותר של סבון. ככל שהלולאה עגולה יותר כך תהיינה הבועות מוצלחות יותר.

מתכון מס' 3, בצק ריחני

חומרים: 2 כוסות קמח, 1 כוס מלח, 4 כפיות אבקת אפיה, 2 כוסות מים, 2 כפיות שמן צמחי, צבעי מאכל.

שמים את כל החומרים בסיר ומבשלים על אש בינונית עד שהכול מתרכך ואתם מקבלים כדור בצק, זה קורה מהר מאד, מוציאים מהסיר ולשים במשך כמה דקות עד שהבצק חלק, ושומרים בכלי אטום. אפשר להקפיא את הבצק, להפשירו ולהקפיא אותו שוב.

מתכון מס' 4, בצק לבנייה ויצירת חרוזים

חומרים: 1/2 כוס קמח, 1/3 כוס עמילן תירס, 1/2 כוס מלח, 1/3 כוס מים חמים.

מערבבים את החומרים יחד ומוסיפים מים במשורה עד שנוצר בצק, עם הבצק דביק מפזרים קצת קמח. מכינים חרוזים או חלקי תכשיטים ומכניסים לתנור אפיה למשך 30-40 דקות בטמפרטורה 180-200 מעלות. אם אתם יוצרים חרוזים יש לנקב את החורים בבצק לפני שאתם מכניסים לתנור.

מתכון מס' 5, ציור בועות

חומרים: 1-2 כפות גואש, 1/2 כוס מים, 1/2-1 כפות סבון נוזלי, בריסטול פשוט, קשים לשתייה, תבנית רדודה לעוגה.

מערבבים ביחד את המים עם הגואש והסבון הנוזלי בתוך התבנית שברשותכם, מערבבים היטב ומניחים את הקש בתוך הנוזל. נושפים בעדינות בקש ויוצרים בועות, נושפים כך עד הבועות עומדות לגלוש מעבר לדפנות התבנית ואז מניחים פיסת בריסטול על הבועות, מחזיקים את הבריסטול על פני הבועות שהן מתפוצצות ומשאירות את הסימנים על הבריסטול. אפשר להמשיך את התהליך עם כמה צבעים נוספים ליצירת מימד נוסף, כמו כן אפשר לשלב ציורים עם התוצאות לאחר שהבריסטול התייבש.

אודות הכותב:
שלמה קרודו בוגר האקדמיה לאומנות של שיקגו כותב על יצירה, אמנות שימושית, עשייה עצמית וחומרים שונים.

http://www.tivon.co.il
http://www.michzur.co.il
e-mail:krudo50@gmail.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il