מאמרים - הכל על פוליש לרצפה הדפסה מאתר מאמרים

הכל על פוליש לרצפה

נכתב על ידי אמיר כהן

[ הדפסת המאמר ]

פוליש - רצפה חדשה ברגע


הרצפה הישנה נראית עייפה ודהויה וחשבתם כבר להחליף אותה בריצוף חדש, עצרו! לפני שנכנסים להרפתקה יקרה ומסובכת של החלפת הריצוף בבית, כדאי לדעת: פוליש הוא פתרון חכם ויעיל שיקנה לכם ריצוף במראה חדש, בזול וללא כל צורך בפינוי הדירה. פוליש הוא שם כללי של תהליך לניקוי יסודי, חידוש והברקת רצפות באופן מקצועי וישנם מספר סוגים של פוליש המתאימים לסוגי ריצוף שונים ומטרות שונות. פוליש כדאי לעשות על ידי מקצוענים בעלי ניסיון בתחום כדי להגיע לתוצאה הרצויה ולהימנע מנזק בלתי הפיך לריצוף. מלבד ניקיון והברקה, פוליש מקנה הגנה לאריחים מפני כתמים ונזקים שונים הנגרמים על יד חומרי ניקוי הקיימים דרך קבע בבית.


פוליש לכל צורך


פוליש הוא שם כללי שמשמעו בתרגום חופשי מאנגלית הוא "קרצוף". אך פוליש זה כבר מזמן לא רק קרצוף וניקיון, ישנם סוגים שונים של פוליש אשר מתאימים לסוגי האריחים השונים ומיועדים לתת מענה על צרכים שונים. פוליש המיועד למרצפות טרצו (בלטות  מהסוג הישן והטוב, שעד לפני חמש עשרה שנים כל הבתים רוצפו בהן), אינו מתאים עבור שיש טבעי, ומה שמתאים עבור שיש בהכרח אינו מתאים למרצפות קרמיקה או גרניט פורצלן. ולא רק סוגי הריצוף הם שקובעים את סוג הפוליש, גם המטרה שלשמה עושים פוליש חשובה, הברקה, ניקיון יסודי, וגימורים שונים של מט ומבריק.


סוגי פוליש


פוליש קריסטלי הוא פוליש ייחודי הנעשה על ידי החדרת חומר הפוליש לשכבה העליונה של האריח, התוצאה היא רצפה חלקה שאינה מחליקה, עם שכבת הגנה מפני סימני בלאי ונזקים. לאחרי פוליש קריסטלי אין סכנת החלקה, למרות המראה החלק והמבריק של הרצפה. פוליש קריסטלי מתאים במיוחד למרצפות טרצו, שיש או סומסום ולמשטחי מוזאיקה יצוקים. פוליש אקרילי הוא שכבת סילר (איטום) הנותן מראה מבריק במיוחד. שכבת הסילר  מתייבשת  ומתקבלת שכבת הגנה עמידה במיוחד ופוליש זה  מתאים למקומות שהתנועה בהם רבה. פוליש אקרילי בבית  שומר על המרצפות ומאט את תהליך הבלאי הטבעי שלהן. פוליש אקרילי מורחים לאחר קרצוף המשטח במכונה המיועדת לכך.


סוג נוסף של פוליש הוא פוליש ווקס, בו נעשה שימוש בחומר שעווה מותך. הווקס נמרח על האריחים ומתקבל מראה מרשים. פוליש ווקס הוא זול משמעותית ביחס לסוגים השונים של טיפול פוליש אך אורך חייו של פוליש ווקס הוא קצר יחסית, והוא מועד להחלקות ואינו מגן על המרצפות מסימני גרירה.


מי עושה פוליש?


פוליש היא עבודה מקצועית  אשר מתבצעת על ידי שימוש בחומרים יעודים ומכונות ייחודיות לתהליך הפוליש. כאשר מזמינים עבודת פוליש יש לוודא כי היא מתבצעת על ידי מומחה  על מנת לקבל תוצאה טובה ומרשימה ולא רצפה עם נזקים. אחרי טיפול פוליש הרצפה נראית חדשה ומבריקה, מה שמבטל את הצורך לרצף מחדש.


 


 

אודות הכותב:

אמיר כהן קידום אתרים


חברת אי.קיי דיזיין www.ekdesign.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il