מאמרים - מחשבות על יום העצמאות ובגידה במדינה הדפסה מאתר מאמרים

מחשבות על יום העצמאות ובגידה במדינה

נכתב על ידי עמית אברהם

[ הדפסת המאמר ]

"דוד מלך ישראל חי, חי וקיים. דוד מלך ישראל חי, חי וקיים." כמדומני, במקומות רבים בישראל, שרו את השיר המוזר הזה, ביום העצמאות. דוד המלך מת ממזמן, ואוי לאנשים שחושבים שהוא חי וקיים. לעומת זאת, יש אנשים שמפרשים את השיר כ- מלכות דוד חייה וקיימת. שטויות והבלים.


בכל אופן, הביקורת של אנשים מסוימים על הרב הירש ז"ל, שהיה שר לענייני יהודים ברשות הפלסטינית, בממשלת ערפאת. או על נטורי קרתא הנפגשים עם אחמניג'אד באיראן. מצחיקה אותי – ולמה ?


פשוט הדבר. דוד המלך בכבודו ובעצמו, ביקש מקלט מדיני ופוליטי, אצל ארץ פלשתים. פלשתים מי שלא יודע, הייתה ארץ שנלחמה באופן תדיר, עם מדינת ישראל הישנה בשלטון שאול המלך ולאחריו. בנוסף, כשאכיש מלך גת יצאו עם פלשתים להלחם בישראל [המלחמה האחרונה של שאול המלך ושלושת בניו]. דוד יצא גם כן אל המלחמה, כשומר ראשו של מלך גת, אכיש. אולם, בסופו של דבר, שרי פלשתים לא ראו בעין יפה, את העניין הזה. לאחר שדוד הרג את שליטם, גלית. אכיש, מלך גת משלח את דוד בחזרה לביתו.       


על כן, "כל הפוסל במומו פוסל". תלמדו קצת היסטוריה, לפני שאתם מבקרים את כל העולם ואשתו. לנטורי קרתא ששורפים את דגל ישראל, ולנפגשי אחמניג'אד, יש אלף ואחד סיבות לעשות את מעשיהם. הם לא אנטישמים. הם לא שונאי יהודים.


כמו כן, במסכת אבות הנקראת בשבועות אלה, בין פסח לשבועות. כתוב: "על שלושה דברים העולם עומד: על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים". לא ראיתי שכתוב: שהעולם עומד על המדינה "היהודית והדמוקרטית" ועל צה"ל הכובש וחייליו "הגיבורים". אלא העולם עומד על אלוהים לבדו.


מקורות: שמואל א'. פרקים כז – כט. מסכת אבות א,ג.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il