מאמרים - כיצד לבחור מזגן לבית הדפסה מאתר מאמרים

כיצד לבחור מזגן לבית

נכתב על ידי אמיר כהן

[ הדפסת המאמר ]

פתרונות מיזוג אויר לקיץ החם שמביא איתו חום וכבד ולחות הן נחוצות. הפתרון היעיל ביותר לכך הוא, מן הסתם, מזגנים. מיזוג אויר בבית יתן את הפתרון הטוב ביותר לימי הקיץ החמים. יחד עם זאת, במטרה להגיע לרמת יעילות הגבוהה ביותר של מזגנים יש לדעת באיזה מן המזגנים הרבים לבחור. באיזה גודל חלל המזגן אמור להיות ועוד פרמרטים שונים יש לקחת בחשבון בעת קניית מזגן.


מהם צרכי מיזוג אויר של החלל
בכל חלל ישנם מספר משתנים המשפיעים על הטמפ' ועל הנוחות התרמית בחדר. בכדי לזהות אותם יש לענות על השאלות הבאות בטרם רצים וממהרים לקנות מזגן:
  • מהן הטמפ' הממוצעות באזור המגורים בו אתם גרים  גם  בחורף וגם בקיץ?

  • מהם שטחי החדרים בהם נתקין מזגנים?

  • האם מיזוג אויר מיועד לחדר  שבו מרבית הזמן יהיוהרבה אנשים?

  • האם ישנם מכשירי חשמל הפולטים חום בחדר המיועד למזגן?

  • מהם גודל החלונות ושטחם הכללי ביחס לשטחי הקיר?

  • לאן חלונות החדר פונים - דרום, מזרח, צפון, מערב?

  • האם  מעוניינים במזגן מיני מרכזי או בכל חדר יחידת קירור נפרדת?

  • האם המיזוג מיועד לדירת גג או דירת ביניים?


קניית מזגנים
ההחלטה איך למזג את הבית תלויה בעיקר בדייריו. ישנם בתים שבהם מזגנים עובדים ללא הפסקה ובתים אחרים שמפעילים מזגנים מעט מאוד, בעיקר בימים עם טמפרטורות קיצוניות. הכרת הרגלי השימוש באמצעי מיזוג אויר בבית, מתווספים לרשימה שלמעלה, וביחד נוצרת מפה מדויקת של צרכי מיזוג אויר בבית. כאשר יודעים בדיוק מהם הצרכים, פונים ליועץ מיזוג אויר שידע להמליץ על מזגנים מתאימים לבית, תוך ניתוח הנתונים והכר של דגמי מזגנים רבים ככל האפשר והירכות  עם תכונותיהם.

היכן למקם את המזגן בעת התקנתו?
לישנם סוגים שונים של מזגנים והסוג הנפוץ ביותר של מזגנים הינו מזגנים עיליים לשימוש ביתי. לא בכדי רושמים לעצמם מזגנים עיליים פופולאריות רבה שכזו.  מזגנים עליים מותקנים בגובה של לפחות שני מטרים מעל הרצפה ולא  תופסים מקום בחדר. גם בחדר קטן תמיד יימצא  המזגן למעלה במקום שלא מפריע. מיקום המזגן צמוד לתקרת החדר עוזר לפיזור יעיל של האויר הקר בחלל החדר, האויר יוצא מהמאייד, מתפזר בחלל החדר תוך שהוא יורד למטה לכיוון הרצפה. בירור עם מומחה מיזוג אויר או יועץ מזגנים ייתן מושג לגבי המיקום היותר מדוייק עבור מזגנים, כאשר המטרה היא ליצור אווירה ממוזגת, נעימה ואחידה בחלל החדר.

יעילות מזגנים
דירוג היעילות האנרגטית של מזגנים הינו  מדד חשוב מאוד כיום בקניית מזגנים. על כל המזגנים הנמכרים כיום מודבקת מדבקה המעידה על הדירוג האנרגטי של המזגן, כאשר דרגת A היא הגבוהה ביותר. כיום ההמלצה היא לרכוש מזגנים עם דירוג אנרגטי בדרגת A או B לפחות.


פנה לחברת אלקטרו שופ לקבלת ייעוץ לקניית מזגן  בשיחת חינם:  167 100 1800
ראה קטגורית מזגנים בחנות אלקטרו שופ מוצרי חשמל.


 

אודות הכותב:

אמיר כהן
קידום אתרים
חברת אי.קיי דיזיין
www.ekdesign.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il