מאמרים - ליפותרפיה: נפרדים מהשומן באמצעות ליפותרפיה הדפסה מאתר מאמרים

ליפותרפיה: נפרדים מהשומן באמצעות ליפותרפיה

נכתב על ידי קליניקה סאן

[ הדפסת המאמר ]

 


מאת: דר' אלכס שטרנהרץ - קליניקה סאן מרכזים רפואיים


 


מהי ליפותרפיה? ליפותרפיה היא הזרקה מקומית של חומרים פעילים ממיסי שומן אל תוך רקמת השומן.


גברים ונשים רבות החלו להשתמש בשירותי הרפואה האסתטית, על מנת להיפטר מעתודות השומן. מלבד קמטים, לא קיים דבר המבגר יותר מאשר מותניים שמנות, כרס עגולה, צלוליטיס באזור האחוריים והירכיים, סנטר כפול ועוד.


מומחי ארגון הבריאות העולמי מעריכים כי בסוף שנת 2025 תוכפל כמות האנשים בעלי תסמיני ההשמנה ולצערנו, המדע עדיין לא יכול להבטיח לנו את גלולת הפלא לחיטוב תמידי. על פי נתונים של שורת מחקרים, שיבוש מטבוליזם קיים אצל 25%-53% אנשים  (20%-30% מתוכם גברים).


לעתים קרובות, פונים האנשים הסובלים מהשמנה לוקאלית, המבוטאת היטב באזורים הנקראים "מלכודות שומן", למומחים בתחום הרפואה האסתטית. אצל נשים האזורים הבעייתיים הם בדרך כלל: חלקו החיצוני והפנימי של הירך, חלקן העליון של הידיים, הבטן, הברכיים, החלקים הצדדיים של הגב והאחוריים. אצל גברים, לעומת זאת, מאגרי השומן מתמקמים בדרך כלל באזור הבטן והסנטר. במקרי השמנת יתר, כאשר נוצרת הגדלת תאי השומן, פלחי השומן אצל גברים קטנים יותר מאשר אצל נשים, ולכן, מראה העור לא משתנה כלל. לעומת זאת, אצל הנשים מופיעים חספוסים, גבשושיות וגומות שונות. לא באופן מקרי הצלוליטיס (עם חריגות נדירות) הינה "בעיה של נשים".


באילו אמצעים ניתן להשתמש על מנת להיפטר מכפלי השומן אחת ולתמיד?


עד לאחרונה דובר על טיפול בדרך של התערבות כירורגית – ליפוסקציה (שאיבת שומן). שיטה זו הוצעה לראשונה על ידי הרופאה הברזילאית פטריסיה ריטרס בשנת 1995. מאז, פופולאריות השיטה בעולם הולכת וגוברת. כל הזמן נוצרים שילובים חדשים ויעילים יותר של תזריקים הגורמים לליפוליזה – פיצול השומן. שיטה זו פותחה בישראל על ידי דוקטור אלכסנדר שטיינהרץ, מומחה לרפואה אסתטית מ"קליניקה סאן – מרכזים רפואיים" בשיתוף עם אחת החברות הפרמצבטיות הישראליות ונקראת: LFDT – Local Fat Dissolve Therapy. כל התכשירים בהם נעשה שימוש מאושרים על ידי ה- FDA ועל ידי משרד הבריאות הישראלי.


הקוקטייל ממיס השומן מוזרק ישירות לאזורי ריכוז השומן – לסנטר הכפול, הבטן, הירכיים, הגב, החלק הפנימי של הברכיים ו/או החלק התחתון של האחוריים. שילוב של מספר מנגנונים רפואיים גורם ליצירת מצב של ליפוליזה – המסת שומן. פעילותם של החומרים הנכללים בשילוב הרפואי גורמת להמסתו ההדרגתית של השומן ולהוצאתו מן הגוף בדרך הטבעית.


התהליך: תוצרי המסת השומן פועלים באינטראקציה עם מלחי המרה ובעקבות כך נוצרת מיצלה – אמולסיה, אשר מהווה צורה שבה השומן עובר את תהליך המטבוליזציה באופן היעיל ביותר. בצורת מיצלה הם מתחברים לכולסטרול ה"טוב" (HDL) ולאחר מכן מועברים לכבד, שם עוברים את תהליך המטבוליזציה על ידי חמצון. תכשירים ממיסי השומן הינם בעלי תכונה נוספת - הם משפיעים לטובה על מבנה העור ומגבירים את האלסטיות של שלו, דבר המאפשר לשפר את מבנה העור ולהחליקו לאחר פינוי השומן מהאזורים הבעייתיים. מספר טיפולי הליפותרפיה תלויים במיקום השומן ובכמותו, כאשר בדרך כלל, ניתן להבחין בתוצאה כבר לאחר טיפול אחד או שניים. טיפולי הליפוליזה אינם מכאיבים, אין צורך בהרדמה ואינם נמשכים זמן רב ולכן מייחסים אותם לקבוצת ה- Lunch Time Treatment, או ל"טיפולי הפסקת הצהריים". השם מדגיש את העובדה שהטיפול קצר ושבסיומו ניתן מיד לחזור לעבודה.


האם ליפותרפיה (הזרקה לוקאלית) יכולה להחליף את ליפוסקציה (שאיבת שומן)?


במקרים בהם לא מדובר בעודף ניכר של משקל הגוף, אלא עתודות שומן קטנות ומקומיות, הליפותרפיה מחליפה בהצלחה את ההתערבות הכירורגית. טיפולים אלו אינם גורמים לסיבוכים כלשהם או לתופעות לוואי. המחקרים המדעיים והניסיון הקליני הנצבר, אישרו את בטיחות התכשירים הליפוליטיים, אשר בהם נעשה כיום שימוש ברפואה האסתטית. רופא מומחה בלבד הוא זה אשר יכול לקבוע האם ליפותרפיה מתאימה לאדם ספציפי ולחשב לאיזו תוצאה ניתן להגיע בכל מקרה קונקרטי. כמו הליפוסקציה, תרפיית ה - Local Fat Dissolve Therapy הינה אמצעי לתיקון הגוף ולא לירידה במשקל. התרפיה מאפשרת לשמור על התוצאות שהושגו במשך שנים רבות וזאת בתנאי שהמטופל לא יעלה במשקל בצורה מוגזמת. חשוב לציין כי במידה ומדובר בכמות גדולה של עתודות השומן, הליפותרפיה איננה יכולה להחליף את שאיבת השומן. במקרים מסוג זה אכן דרושה התערבות כירורגית.


למידע נוסף: http://www.sun-clinic.co.il/aestheticmedicine/hebrew/liposaction.html


לקבלת ייעוץ ניתן לפנות לסניפי רשת מרפאות קליניקה סאן הממוקמים ב-8 ערים בישראל, או לגלוש לאתר http://www.sun-clinic.co.il/hebrew/ למידע נוסף והרשמה ניתן לפנות לטלפון 1800-321-123, 03-6962984.


 

אודות הכותב:

קליניקה "סאן" הינה רשת מרפאות ייחודית המחויבת לתוצאות בפתרון בעיות רפואיות ללא ניתוח ובזמן הקצר ביותר. הקליניקה עוסקת בפעילות אבחון וריפוי ב-9 תחומי רפואה: פרוקטולוגיה, כירורגיית כלי דם, אורולוגיה, סקסולוגיה, גניקולוגיה, מחלות עור, אורתופדיה, רפואה אסטתית וכירורגיה פלסטית. סניפי הרשת פרוסים ב-8 ערים בישראל: תל-אביב, חיפה, אשדוד, ראשון-לציון, נתניה, באר-שבע, כרמיאל וירושלים. ניתן לפנות אלינו בטלפון 1800-321-123 או באתר האינטרנט http://www.sun-clinic.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il