מאמרים - להתבונן פנימה www.voov.co.il הדפסה מאתר מאמרים

להתבונן פנימה www.voov.co.il

נכתב על ידי אייל אדוארד

[ הדפסת המאמר ]

 


בעולמנו ישנם סוגים שונים של התרגשויות והנאות שכל אחת שונה מחברתה. רוב הזמן אנו מתבוננים על הנאות הנראות לעין. קניית רכב חדש, טיול לחו"ל, צביעת הבית, שופינג ועוד...


כל אלה הנאות וטוב שכל אחד ישאף להנאות מסוג זה. אבל ככל שמתבגרים או מתעשרים, ההנאות החומריות פשוט מתחילות להעלם ומתחילים להרגיש ריקנות. מרגישים את הצימאון של הנפש ומתחילים להתבונן פנימה אל תוך הנפש. ובתוך הנפש פנימה אט אט מתחילים לראות עולם ענק, עולם אדיר ללא גבולות, עולם מסקרן, מעניין ויפיפה. לטענתי ולפי מה שאני רואה וחש, בתוך תוכי יש גן עדן מדהים ביופיו ולא אוכל לתאר לכם אותו. זהו גן, אך לא במובן של עצים, פרחים או נהרות. לא דברים חומריים שאנו רגילים לראות בחיי היום יום, אלא דברים רוחניים שמצליחים לממש תענוגות מסוג אחר, כאלה שעדיין לא חוויתי מכל אותן הנאות חומריות. את ההנאה הזאת לא ניתן לתאר במילים ואם אתם מעוניינים לחדור לעולם הפנימי והמיוחד הזה, הרי שהדרך הפשוטה ביותר היא באמצעות הנתינה. נתינה ללא מחשבה על קבלה. כך תוכלו לראות את הדברים "הקטנים" והכי מיוחדים שקיימים בתוכנו. נכנס לעולם האמיתי ונחווה עינוגים שקודם לא הכרנו. אלוקים נתן לנו אין ספור הנאות ורובן נמצאות בנו - בנפשנו. לכן חשוב להבין כי עולם החומריות הוא טוב, יפה ומענג, אך אם ברצונכם להכיר עינוגים טובים ונעלים יותר, אז אנא מכם, הפעילו את המנוע הפנימי שלכם. התחילו בנתינה לכל הנקרה בדרככם, ללא מטרה וללא אבחנה. כך תחוו את העולם האמיתי, היפיפה והרוחני עוד בהיותכם צעירים. הנתינה הינה כלי מדהים העוזר לנו ופותח את הפתח לעולם האמיתי. יש אנשים המנסים להיכנס לעולם זה באמצעות בריחה מהאמת ומהמציאות דרך האלכוהול או הסמים. אך כלים אלו הם כלים רעים ומזיקים לאין שיעור. כלים אלו מובילים אותם, למעשה, לעולם אחר. עולם שונה הנקרא גיהינום.


אדם מתחיל בהנאה וגומר בסבל אדיר, בהתמכרות לעולם השקר (הגיהינום).


אנשים אלו מתחילים להתנתק לגמרי, ברגע אחד, מהעולם הנוכחי – החומרי וסופם ידוע, לצערי, לכולנו.


מנגד, הנתינה היא התמכרות לטוב. הנתינה, לעולם אינה מנתקת אותנו מהעולם החומרי, אלא אדרבא, הופכת אותנו לאנשים מיוחדים גם בעולמנו החומרי.


לו הייתי מבקש מאלוקים בקשה אחת גדולה, הייתי מבקש תיקון עולם.


הייתי מבקש שיבעיר בכל אחד ואחד בעמנו את הנתינה שתדביק את כולנו כאחד,


תגדיל ותאדיר את כולנו כמקשה אחת וכך כל עם ישראל יחוו את האושר הפנימי שבתוכנו. הלוואי הלוואי הלוואי.


"רבים מכאובים לרשע והבוטח בה' חסד יסובבנו" (תהילים פרק לב)


כל אחד שיקרא פסוק זה, יסיק את מסקנותיו שלו לפי ראייתו הפנימית.


אדם שנותן ללא מטרת קבלה, "חסד יסובבנו" וייהנה מכל התענוגות המתראים לו בזכות חסדיו.


 


כלל תשעה עשר : בעולם החומרי יש הנאות אך בעולם הפנימי יש הנאות גדולות ונעלות יותר.

אודות הכותב:

אייל אדוארד: יזם פרויקט " צעד קדימה " קורסים להכרת המחשב בהתנדבות ( נכון להיום למעלה מ- 1500 תלמידים למדו הכרת המחשב בחינם )

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il