מאמרים - משחקים ברשת הדפסה מאתר מאמרים

משחקים ברשת

נכתב על ידי שי מועלם

[ הדפסת המאמר ]

<!-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm; text-align: right } -->


בטח לרובכם יצא לשחק במשחקי מחשב שונים, הפופולאריות שלהם התחילה כמובן עם התפתחות וצמיחת המחשבים וגברה עם שיפור הגראפיקה והפיכת משחקים רבים ליותר ויותר מציאותיים בתלת מימד שממש אפשר להתרשם מהתיאורים הגראפיים החדשניים ועד כמה דברים נראים אמיתיים. אבל מלבד התפתחות הגראפיקה בתחום המשחקים ומלבד התפתחות כל המנועים שקשורים למשחקים תכנות גראפיקה וכו'. התפתח עוד תחום מאוד חזק במשחקי המחשב. לתחום קוראים משחקים ברשת, אחת המחשבות הברורות שעומדות מאחורי ייצור משחקים ברשת הוא המחשבה לשדרג את התחרויותיות במשחקים, להפוך משחק שבו היריב האולטימטיבי שלך הוא המחשב לכך שהיריב האולטימטיבי שלך הוא מישהו אחר בכל מקום בעולם. ככה כל משחק מחשב נהפך להיות הרבה יותר אטרקטיבי עבור שחקנים וחובבי משחקים, במקום להיסגר ולהגביל את השחקן מול עצמו ומול המחשב משחקים ברשת הופכים את השחקן למתמודד יחיד בין המון מתמודדים שיוצרים תחרותיות מעניינת שהופכת את אותם משחקים יבשים ומשעממים לחווית משחק חדשה ומשותפת למלא שחקנים אחרים.


 


משחקים ברשת מאפשרים לכל מתמודד לקחת חלק מעולם חדש וירטואלי ומשותף לעוד מתמודדים רבים אחרים ולוקחים את כל המשחק לרובד חדש ולמקומות חדשים ומדהימים יותר. ישנם משחקים רבים ששודרגו והפכו להיות משחקים ברשת או נוספו להם פיצרים שהפכו אותם למשחקים ברשת אבל יש משחקים שפשוט נבנו עבור הרשת והם נכנסים ישירות לקטגוריה משחקים ברשת. משחק ברשת מאפשר לגולשים ליצור אינטרקציה עם מתמודדים אחרים דרך צ'אט, יצירת שוק תוסס במשחק שמוסיף פן חדש למשחק, תחרותיות גדולה ומעניינת יותר בין מתמודדים בזמן אמת, יצירת קשרים עם חובבי אותם משחקים ופתיחת קהילת מעריצים על אותם משחקים ברשת. בעזרת התפתחות הרשת והאינטרנט חווית משחקים רבים השתדרגה ונהפכה להיות הרבה יותר ממה שהיה אפשר להשיג גם אם היו עוד שדרוגים גראפים ועוד שיפורי גראפיקה וכו'. משחקי רשת הופכים הכול להרבה יותר אטרקטיבי, פעיל, מעניין ויוצר חברתי בסגנון רשתות חברתיות.


 


למרות כל אותם יתרונות מדהימים במשחקים ברשת יש גם המון חסרונות לא קטנים בכל משחקי הרשת שתוכלו למצא. חלק מהחסרונות נובעים מהיותם של משחקים כמשחקי רשת וחלק מהחסרונות נובעים מהיותם פשוט משחקים ששוברים את גבולות הדמיון של האדם ומאפשרים לשחקן לבצע במשחק דברים שבמציאות יחשבו לבלתי אפשרי או לפשע נוראי.


החסרונות שמביאים איתם משחקים ברשת קיימים גם ברשתות חברתיות לא פחות ואולי אפילו יותר בעיקר בגלל הסיבה שברשתות חברתיות יש יותר פרטים על המשתמש וכו'. אבל החסרונות הגדולים בתוך קטגוריית משחקים ברשת הם דברים כמו צ'אט, פגיעה מילולית במשתמשים. מאחורי האנונימיות שניתנת לשחקנים במשחקים מסתתרת תחוששה שמותר להם הכולל, הרבה מאוד אנשים יעשו או יגידו דברים לאחרים אם הם יודעים בודאות שזהותם לא תיחשף והדבר הזה מאפשר לאנשים להשתמש לרעה במשחקים ברשת ולפגועה בשחקנים אחרים במשחק, חברות משחקים רבות נלחמות נגד תופעות כאלו אבל לא מספיק. איומיות, קללות, הסטות ועוד דרך צ'אטים בתוך משחקים ברשת זהים וכבדים באותה מידה לכל דבר אחר ועם המידע הרב שקיים באינטרנט וחוסר הפרטיות שיש באינטרנט אין לדעת איזה מידע שלך מסתובב חופשי ברחבי הרשת ויוכל לעמוד לשימוש למשתמשים שישתמשו לרעה באותו מידע.


 


בכל אותם חסרונות אפשר להילחם אבל הצלחתם של משחקים ברשת לא תיפגע מאותם חסרונות רק אם הדבר יחמיר. משחקים ברשת מאפשרים לנו להגיע למקומות חדשים ומשדרגים את חווית ההנאה של המשחק ברשת. משחקים רבים ברשת מאפשרים למשתמשים אמנם להשתמש בהם לרעה ובזדון אבל גם מפתחי משחקים רבים יודעים כיצד להלחם באותן תופעות ועם הזמן קיימים כלים נוספים שמאפשרים לנו קהילת המשחק להתמודד עם אותם אנשים שבוחרים להשתמש לרעה בחוויה החדשה שקוראים לה משחקים ברשת.


 

אודות הכותב:

גימקס מישחקים ברשת

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il