מאמרים - פוסטרים הדפסה מאתר מאמרים

פוסטרים

נכתב על ידי רז ולד

[ הדפסת המאמר ]

פוסטרים – תחביב חוצה תרבויות


ברחבי הגלובוס, במדינות שונות בקצוות שונים של העולם, אנשים בוחרים תחביבים שונים ומשונים. איסוף פוסטרים הוא אחד מהתחביבים הנפוצים יותר ושאינם שייכים לעם או לעדה מסויימים.  יש אנשים שאוספים פוסטרים של הצגות, יש כאלו שאוספים פוסטרים של מכוניות או בכלל כלי תחבורה עתיקים. יש מי שאוסף פוסטרים מהסרטים – כרזות קולנוע שהופכות אחר כך נדירות ובעלות ערך.


איסוף פוסטרים הוא תחביב שיכול לרוב להיות לא זול בכלל. ועל כן גם משתלם ברבות השנים אם תחליטו יום אחד למכור את האוסף או להציג אותו בתערוכה.


 


פוסטרים – מתי הכל התחיל?


הרבה לפני שנת אלף שמונה מאות ושבעים, אז החלה תעשיית הדפוס בצבע את דרכה ההמונית והעולם השתנה ללא הכר, עוד לפני כן, היתה נהוגה השיטה של הפצת מידע המוני באמצעות פרום על גבי לוחות מידע מרכזיים במקומות התיישבות. מנהיגים ומנהלים השתמשו בשילוט נייר גדול שלימים נקרא פוסטרים, כדי להעביר מסרים, ידיעות והודעות לכלל הציבור הרחב. גם מי שלא ידע קרוא וכתוב, קיבל את המסרים בצורה ויזואלית ותשומת לבו נתפשה בקלות.


 


לאחר שצמחה והתפתחה תעשיית ההדפסות, באופן טבעי גם צמח ענף ההדפסות הגדולות של הפוסטרים. למעשה כל תמונה או ציור או אלמנט ויזואלי שמדפיסים בהגדלה מכונה פוסטר. את הפוסטר אפשר לתלות במקום אינטימי, בבית, באחד החדרים או סלון לראווה וגם ברחוב, במקום בו עוברים ושבים יהיו ערים למסרים המוציעים בו בכתב ובצורה.


 


אפשר להדפיס פוסטר על נייר רגיל, על בד (בדרך כלל נהוג להדפיס על בד קנבס ואז גם מתקבל אפקט מיוחד ביותר), על קאפה, על פלטת עץ, על יריעת פלסטיק ועוד ועוד ועוד.


 


פוסטרים – למי זה מתאים?


אז כבר סיפרנו על אספנים ובעלי התחביב העתיק של איסוף פוסטרים. אבל יש עוד קהלים שהפוסטרים מדברים אליהם.


ציבור גדול של אוהבי אמנות, יודעים שתמונה מקורית של אמן ידוע היא דבר שלא תמיד קל להשיג, ולא תמיד עומד לרשותם סכום כסף המאפשר להם לרכוש יצירת אומנו כזו או אחרת.


הפתרון של פוסטרים יכול הקל על החיים של רבים מאותם אספנים.


משרדי הפרסום ידועים גם הם בשימוש הנרחב שהם עושים עם פוסטרים. כמעט כל מסע פרסום, בעיקר מסעות מגזריים, מלווים בהדפסת פוסטרים במיוחד כאשר היום, הפקת פוסטרים היא פשוטה וזולה ונגישה לכל.


ולסיום – למי זה עוד מתאים? לך ולכולנו. כל תמונה שצילמתם ואהבתם, כל ציור שמצאתם, ניתן בקלות להגדיל ולהדפיס ולתלות פוסטר לחדר. פוסטרים ותמונות יפות יקשטו ויגרמו לכולנו הנאה רבה. זוהי מתנה נפלאה ומרגשת שכדאי לשקול כהפתעה.


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il