מאמרים - אימון אישי והגשמה עצמית בגיל השלישי הדפסה מאתר מאמרים

אימון אישי והגשמה עצמית בגיל השלישי

נכתב על ידי אורית פרי

[ הדפסת המאמר ]אולם התופעה המעניינת באמת היא הפרופיל האישיותי של אותם "בני הגיל השלישי" של ימינו. מדובר בשכבה גדולה ומשמעותית של ה"בייבי בומרס", מי שנולדו בתום מלחמת העולם השנייה. בארה"ב מודעים מזמן לכוחם הצרכני והכלכלי, כמו גם לעובדה שעיתותיהם בידיהם.


הגיל השלישי הוא אולי הזמן המתאים ביותר לחיי שלווה, הגשמה עצמית והנאה. טרדות החיים, התמודדויות עם משכנתא, ילדים מתבגרים או עם הורים מזדקנים, נשארו הרחק מאחוריכם. עכשיו יותר מתמיד אפשר לשים את הפוקוס עליכם עצמכם, ולחיות מתוך שימחה.


 


 


יש מי שרואים ביציאה לגמלאות הזדמנות פז ליהנות ממנעמי החיים. יותר ויותר צעירים בני 60+ מגשימים את טיול התרמילאים שלא עשו בבחרותם, או עורכים מסעות למחוזות מרתקים בתנאים של חמישה כוכבים. יש הבוחרים לתרום ממרצם, זמנם, כישרונם וניסיונם להקמת פרויקט חדש, להתנדבות משמעותית, או לכתיבת ספר בתחום הקרוב לליבם.אך יש גם רבים מבני הגיל השלישי שהתיאורים הנ"ל הם בבחינת משאת נפש עבורם ותו לא. הם חיים בחוויה שהחיים מאחוריהם, ושאין להם למה לצפות.


בגיל זה, אולי יותר מתמיד, אנשים שלא יוצרים לעצמם עתיד מלהיב ומטרות מרגשות, חיים הווה של שעמום, העדר משמעות ותלונה מתמדת.


אריק אריקסון, מחשובי הפסיכולוגים של המאה ה- 20, הרואה בחיים רצף התפתחותי, טוען כי ההתמודדות בשלב זה של החיים יכולה למקם את האדם או בקצה של "שלמות האני" או בקצה של "ייאוש".


אימון אישי בשלב זה בחייכם יכול לעשות עבורכם את ההבדל, ולתמוך בכם ביצירת הקשר מעצים לחייכם. יחד עם המאמן אתה תתבונן בחייך ובערכים שמנחים אותך, ותבחר אלו ערכים חשוב לך עוד לממש בחייך. מתוך הקשר זה תיצור לעצמך מטרות שאתה רוצה לממש. זה הזמן לכל אותם חלומות ומאוויים, שבעומס של קריירה ומשפחה שניהלתם עד לפני כעשור, לא התפניתם עד כה להגשים. אולי תגלו מערכת יחסים שאתם בוחרים לשפר דווקא בנקודה זו בחייכם. אולי משהו שרציתם לעשות ואף פעם לא העזתם, והיום אתם יודעים ש"it's now or never". המאמן ילווה אותך במסע הזה, שיש בו, ללא קשר לגיל, הרבה הפתעות, גילויים והתרגשות. במסע זה אתם תפתחו מיומנויות, שלמרות ניסיון חייכם טרם פיתחתם, והן שיאפשרו לכם להגשים את מה שאתם בוחרים להגשים מחד, ולהתמודד באופן אפקטיבי עם נסיבות חייכם מאידך. מתאמנים בני הגיל השלישי יוצרים לעצמם אפיקים חדשים לחיים של משמעות, הגשמה עצמית ותרומה בהווה, שתורמים לראיית עולם מעצימה ומקבלת של העבר. זווית ראייה זו של קבלה, סיפוק והשלמה היא שמביאה את האדם לאותה "שלמות", שערכה בשלב זה של החיים לא יסולא בפז. 


 

אודות הכותב:

אורית פרי -  מאמנת להגשמה  כתובת: אזר 40א כפר סבא 44505 טלפון: 09-7448229 נייד: 052-2513325  http://www.imun4life.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il