מאמרים - בחנו את עצמכם - האם בחרתם בכסף או במימוש עצמי? הדפסה מאתר מאמרים

בחנו את עצמכם - האם בחרתם בכסף או במימוש עצמי?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


בחנו את עצמכם - האם בחרתם בכסף או במימוש עצמי? / מאת יואב ברנזון


 


 


 


לבחור בכסף


  


בחירה בקריירה או במקצוע בגלל השיקול הכספי גרידא היא בחירה בעלת משמעות אדירה על החיים והשלכה עצומה על רמת הסיפוק והאושר האישי שלכם.


 


מי שבוחר במקצוע רק בגלל השיקול הכספי מוותר למעשה על המימוש העצמי שלו, על הסיפוק שלו, על העניין האמיתי ועל המעורבות הרגשית בקריירה שלו. הוא דן את עצמו לחיים עקרים כשהמוטיב המרכזי שמניע אותו הוא התגמול הכספי בלבד. אם התגמול שהוא מקבל הוא יחסית טוב - אז הכאב שבחוסר העניין שלו מודחק. ואם התגמול שהוא מקבל הוא רע - אז הכאב הוא גדול ותחושת ההחמצה היא עצומה.


 


 


לבחור במימוש עצמי


 


 


בחירה מקצועית שקשורה לנשמה, לנטיות האישיות, לאופי וללב - היא בחירה בחיים מקצועיים ותעסוקתיים מלאים, מעניינים ומרתקים שבהם יש מעורבת אישית, התלהבות, הזדהות ועניין רב.


 


מקצוע שמתאים לנטיות האישיות הוא מקצוע שמתגמל לא רק ברמה הכלכלית אלא ברמת הסיפוק והעניין האישי. לכן, רמת הסיפוק ממקצוע כזה היא גבוהה בהרבה לעומת מקצוע שנבחר בשל שיקולים כלכליים בלבד, כי מעבר לתגמול הכספי יש את התגמול הרגשי הנובע מרמת עניין גבוהה ורמת מעורבות אישית גדולה במקצוע.


  


  


 


הבחירה הנכונה


 


אין ספק שעדיף תמיד לבחור במקצוע שאיתו אתם מזדהים ואליו אתם מרגישים שייכים. מקצוע כזה הוא מקצוע ש"מתאים" לכם, שמשקף את היכולות שלכם, שתפור על פי המידות שלכם ושאתם טובים בו באופן טבעי.


 


כאשר אתם בוחרים במקצוע שנכון לכם - אתם בוחרים גם לחיות חיים נכונים יותר מבחינה הרגשית. בדרך זו, הסיפוק שלכם אינו תלוי רק בגובה השכר שאתם מקבלים אלא גם בהנאה שאתם מקבלים מעצם ההצלחה המקצועית שלכם, התרומה שלכם, היכולת האישית שלכם, ההכרה שאתם מקבלים על עבודתכם על ידי אחרים ותחושת הטוב שאתם נותנים לאחרים כתוצאה מהעבודה שלכם.


 


 


 


טעויות ומשגים


 


מי שבוחר בכסף ולא במימוש עצמי דן את עצמו לחיים מורכבים, בעייתיים ולעיתים אף נוראיים. הוא מוותר במודע על הנשמה ועל הלב שלו, ולכן כל חייו הוא ירדוף ויהיה רדוף אחרי כסף.


 


קרוב לוודאי שהוא ירגיש מצוקה תעסוקתית כל חייו, תחושה עמוקה שהוא אינו ממצה את עצמו, הרגשת של בזבוז ושל החמצה אישית, פעמים רבות הכסף יפסיק לדבר אליו וההרגשה הכללית שלו תהיה חוסר שייכות מקצועית, חלל רגשי וחוסר סיפוק נפשי מהעבודה עד כדי סבל מהעבודה.


 


 


וטיפ לסיום: השתדלו שלא להתפתות לבחירות מקצועיות המבוססות על שיקולים כלכליים בלבד. הימנעו עד כמה שאתם יכולים מלבחור במקצוע שאינו קשור אליכם, אינו משקף אותכם ורחוק מלבכם רק בגלל שיש בו סיכוי לתגמול גבוה.


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il