מאמרים - מהי תסבוכת רגשית ומהן תוצאותיה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי תסבוכת רגשית ומהן תוצאותיה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהי תסבוכת רגשית ומהן תוצאותיה? / מאת יואב ברנזון


 


 


 


תסבוכת רגשית


  


תסבוכת רגשית נזרעת בילדות. הורים חולניים או בעלי הפרעות נפשיות, חוסר אהבה בבית, גירושין, מפולת כלכלית, תאונת דרכים, נטישה, עקירה, אונס, אובדן, מחלה או כל טראומה אחרת זורעים את זרעי המחלה הנקראת תסבוכת רגשית או בשפת הרחוב "תסבוך".


 


תסבוכת רגשית יוצרת מצב נפשי מובנה וקבוע של דיכאון, פסימיות, חולשה וקורבנות. כתוצאה מכך, אדם בעל תסבוכת רגשית מושך אליו הרבה מאוד בעיות ופלונטרים נוספים בהמשך החיים שלו - כמו דחיות רומנטית, בדידות, קשיים כלכליים, מחלות פיזיות, ניתוקים, התעללות וכישלונות.


 


 


תוצרי הלוואי של התסבוכת הרגשית


 


 


אדם מתוסבך, כלומר אדם הסובל כבר מילדות מתסבוכת רגשית, נמצא במצב של עומס רגשי תמידי, לחץ, מתח, חרדה וקושי להתמודד עם החיים בצורה רגילה ובריאה.


 


העומס הרגשי בו הוא מצוי יוצר מתח פנימי תמידי בתוכו. המתח הזה מוביל לכעסים, עצבים, רגישויות מיוחדות, גישה מורכבת לחיים, קושי לחוות דברים כפשוטם, מלחמה פנימית, שנאה עצמית ומשיכה תת-הכרתית לדברים רעים, הרסניים, מעוותים, בעייתים ובלתי אפשריים.


  


  


 


נכות נפשית ורגשית


 


אדם מתוסבך לוקה בנכות נפשית ורגשית. הוא מתקשה מאוד להיות מאושר, להינות ממה שיש לו, להרגיש נינוח ושייך, למצוא משמעות אמיתית בחייו - אפילו לאחר שהשיג כביכול את כל מה שרצה מהחיים.


 


האושר מבחינתו של אדם מתוסבך אינו בר-השגה לעולם, מכיוון שהמבנה הנפשי המרוסק שלו אינו מאפשר לו לחוות שלמות והשלמה אלא תמיד לחפש אחר דבר בלתי אפשרי והוא לנסות ולהחזיר את הגלגל אחורה כדי לתקן את כל מה שנסדק ונהרס כבר בילדותו.  החוסר הבסיסי הזה רודף אותו כל חייו.


 


 


וטיפ לסיום: המתוסבך רדוף כל חייו בשל סדק שנפער בליבו כבר מילדותו. כל ההישגים וכל ההצלחות החומריות והכספיות לא ימלאו באמת את החלל הזה.


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il