מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

כסאות-מוצר הצריכה הבנאלי ביותר ועם זאת גם החשוב ביותר.
בעידן התעשייתי ולאחריו, זזנו מעבודת פרך בחצרות ובשדות אל עבודה רגועה לרוב מול המחשבים. את רוב יומינו ניתן לומר שאנו מעבירים על הכסאות. הן בבית, הן במשרד והן בנסיעה, בכל מקום אנו לרוב יושבים על כיסא. זו הסיבה העיקרית לכך שישנה חשיבות ענקית לסוג הכיסא שאנו יושבים עליו ולנוחות שלו. כיום, מירב הכסאות אינם כסאות רגילים אלא המושב שלהם מכוסה בשכבה מסוימת כדי ליצור מעיין כרית קטנה, רחבה ושטוחה.
כך ניתן להנעים יותר את מהלך הישיבה על כסאות ולמנוע כאבים מיותרים בעתיד. פקטור נוסף שצריך לבדוק בכסאות זו המשענת שלו מאחר שידוע כי ישיבה לא נכונה עלולה לפגום בגו ובעמוד השדרה ואף לגרום לפגעים בלתי הפיכים.
לפיכך, לרוב במשרדים ניתן למצוא כסאות מנהלים. בכסאות מנהלים לא רק שהכסא כולו מרופד אלא לקוחה בחשבון גם הזווית בה יהיה כדאי ובריא לשבת. למירב הנוחות כסאות אלו ניתן לכוון ולשנות לצרכים אישיים כגון להנמיך או להיפך להעלות את הכסא, להזיז את המשענת לאחור או ליצבה ועוד. בנוסף קיימות בהם משענות לידיים וגלגלים לשימוש נוח במיוחד. להבדיל מכסאות משרדיים, הכסאות בביתנו שונים מאחר שהם מעוצבים בדומה לשאר הריהוט בבית והפונקציה שלהם שונה מהפונקציה של הכסאות המשרדיים. בבית, הכסאות לרוב נמצאים בפינת האוכל, הם מרופדים חלקית והינם בעלי משענת ארוכה.
ישנם סוגים שונים וסגנונות שונים של הכסאות הללו בעלי עיטורים מגוונים. לרוב הכסאות בפינת האוכל יהיו עשויים מעץ מלא למרות שישנם גם עיצובים ממתכת. קיימים עוד סוגי כסאות שונים למטרות שונות כגון כסאות לים, כסאות מתקפלים, כסאות מתנפחים ועוד.
ניתן לצפות כי הסוגים האחרונים של הכסאות יהיו נוחים פחות מאשר הכסאות של הבית ושל המשרד.

אודות הכותב:

כותבת המאמר מתמחה בעיצוב ובניית כסאות, כל הכיסאות נבנים בהתאמה אישית ומירבית ללקוח.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il