מאמרים - משחקי ההשקעות (סמולציות לבורסה) - חמש המלצות וטיפים לזכיה הדפסה מאתר מאמרים

משחקי ההשקעות (סמולציות לבורסה) - חמש המלצות וטיפים לזכיה

נכתב על ידי דוד לוין

[ הדפסת המאמר ]

משחקי השקעות המנוהלים לעיתים ברחבי האינטרנט אפשרים  הזדמנות לתרגל השתתפות בכסף ורטואלי על המסחר בבורסה. משחקים אלה מהווים מעבדה למכירה וקניה של מניות, ללא השקעה אמיתית כך שהרווח ורטואלי וכך גם ההפסד. מעין תרגיל מחשבתי למשקיעים מתחילים.


אך לעיתים קרובות ישנם פרסים "אמיתיים" לזוכים, פרסים העשויים להגיע לעשרות אלפי שקלים. פרסים אלה יכולים להיות תמריץ נכבד להשתתפות במשחקים האלה.


המלצות המפורטות במאמר זה יציעו לכם מספר שיטות להגביר את סיכוייכם לזכות במבצעים אלה:


1. משחקים השקעות הם לא מסחר אמיתי: כל עוד שהכסף לא אמיתי, שנאת הסיכון, המלווה את המסחר האמיתי, לא באה לידי ביטוי. נצלו עובדה זאת לטובתכם, על מנת לנסות ולזכות בתחרות.


2. על תפזרו סיכונים! המרו בסכומים מקסימליים על מניה בודדת, במידת האפשר.


3השתתפו תחת מספר כובעים (מספר חשבונות). הפסדתם את כל הכסף בחשבון אחד? אז מה?.  השתמשו בחשבון השני. הקפידו להשקיע בחשבונות הרבים באסטרטגיות השקעה הפוכות:  הפסד כסף  בחשבון אחד אומר שהחשבון השני הרוויח.


4. הסיכוי והסיכון: במסחר בבורסה קיים חוק ככל שהסיכון גדול יותר כך גם הסיכוי לרווח גדול יותר.יש לזכור זאת  במשחקי סימולצית השקעות שהרי שהכסף ורטואלי, וההפסד תיאורטי בלבד. מומלץ להגביר את הסיכון עד קצה הגבול,  על מנת להשיג תשואה מקסימלית. לדוגמא:  אופציות המעוף ואופציות המטח. המסחר באופציות מט"ח או אופציות על מדד תל אביב 25 מספקות את הסיכוי לרווח הגדול ביותר .


5. הקפידו להיות יצרתיים ולחשוב מחוץ לקופסא! נקטו באסטרטגיית השקעה שהמתחרים האחרים לא חשבו עליה. אם תשחקו כמו כולם תגיעו למקום טוב באמצע, מקום מכובד אבל בפרסים לא תקבלו... תהיו יצרתיים, חוצפנים, ונועזים. נכשלתם לא קרה כלום, הכסף ורטואלי וההפסד לא כואב. הצלחתם הכסף עשוי להפוך לאמיתי.


שיהיה בהצלחה!


לטיפים ועיצות נוספות ניתן להכנס לדף הגרלות ומסחר במטח באתר הגרלות בכתובת http://sites.google.com/site/hagralot 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il