מאמרים - וולנטיין דיי- או הברכה שבחג הנוסף הדפסה מאתר מאמרים

וולנטיין דיי- או הברכה שבחג הנוסף

נכתב על ידי אסתי וינברג

[ הדפסת המאמר ]

"הוולנטיין דיי" עבר כידוע איזרוח בשנים האחרונות בארץ. הוא אינו חג יהודי וגם לא היה כזה. לנו יש את חג האהבה שלנו, בט"ו באב והוא בעיניי הרבה יותר עדיף. הוא בקיץ, לובשים בו לבן וגם אז אמורים לבטא בדרך זו או אחרת את האהבה לבני/בנות הזוג.


אך כמו חגים אחרים שעשו עלייה כגון הסילבסטר, ויש כאלה שאימצו באחרונה גם את הכריסמס( בעיקר בקרב העולים מחבר העמים) התבסס גם במקומותינו ה"וולנטין דיי".יש אומרים שבמציאות הלוחצת, לעיתים העגומה שלנו, אין בכך כל רע, למרות שלתחושתי מדובר בעיקר בחג מסחרי, שכל מי שיכול להרוויח ממנו מקדם את השרשתו בארץ. 


כיוון שלא לקחתי לי תפקיד מוסרי, של מה מותר ומה אסור, אומר עליו כמה דברים מכיוון אחר. בקרב הזוגות הצעירים החג הזה הפך לmust-   למשהו שחייבים לעשות ולחגוג שהרי איך נבחן את התייחסות בן/בת הזוג אלינו בלי הסמלים החיצוניים הללו??? למי שבאמת חובת ההוכחה עליו הייתי מציעה מסלול קצת אחר. אין לי דבר נגד הדובונים האדומים עם הכותרת I LOVE YOU , השוקולדים, הפרחים וכל יתר הדברים, הנחוצים יותר ופחות שעושים לנו טוב ללב.אבל אולי ביחד עם זה הפעם נכתוב לנשוא/ת האהבה שלנו, משהו אישי. כן כזה,על נייר בכתב יד או בהדפסה. משהו שבאמת יוצא מהלב ואולי גם נכנס אליו. זה נראה לי הרבה יותר חשוב מכל יתר הסמלים הללו שהמציאו גורמים מסחריים למען היום המסויים הזה. אם כבר אימצנו את החג לזרועותינו אולי ניתן לו את המימד האישי. ובכלל מי אמר שחייבים לבטא אהבה דווקא ביום אחד בשנה, מה רע ביתר 365 הימים האחרים.


ומי שמתקשה לבטא את עצמו, אם ישוטט באתרים הרלבנטים דוגמת האתר שלי " הברכות של  אסתי"  ימצא מבחר של ברכות בנושאים שונים, שיכולים בהחלט לעזור לצאת מהסבך הזה של לכתוב ברכה לבד. ומי שממש משקיע יכול גם להזמין ברכה אישית, אמיתית נוגעת ללב ומוצלחת. אני מבטיחה לכם שבן/בת הזוג שלכם מאוד ישמחו לקבל דבר שכזה. ואתם יוצאים מכך פשוט גדולים.


אז קחו את הרעיון הזה, כעצה על הדרך. ובינתיים חג אהבה שמח לכם עתה ובכול מועד אחר,ושתשרה הברכה והשמחה עליכם.


 


אסתי

אודות הכותב:

אסתי כותבת ברכות ודרשות מקצועית לבר/בת מצווה,ברכות לימי הולדת,חתונה ולכל אירוע על פי בקשת המזמין. הברכות מותאמות אישית לפונה לפי נתונים שנמסרים לצורך כתיבת הברכה. מאחורי ניסיון רב של כתיבת ברכות לכל סוגי האירועים. בעברי הייתי עיתונאית, ובעלת השכלה אקדמית בתחומים הרלבנטיים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il