מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

יש לך רכב, שמצאת בחנות או לוח רכבים, וכאשר אתה נוסע בו, לפעמים אתה חייב לעצור ולצאת מהרכב. ואולי, כמו חלק גדול של הנהגים, אתה לא תמיד נועל את הדלתות סוגר את החלונות ברכב שלך?


 


 ויכול להיות, שאתה גם משאיר חפצים בתוך הרכב,  תיקים, ארנקים, אולי דברים שקנית, וכד'. סטטיסטיקה אומרת, ש-26% מהנהגים בישראל עושים זאת לפחות פעם-פעמיים בשנה. ולכל נהג שלישי לפעמים גונבים חפצים שהוא משאיר ברכב, אפילו אם הוא נמצא ליד המכונית.


 


שיטת הגניבה המקובלת ביותר, כאשר נהג יצא מהרכב ולא מתרחק ממנו, היא כזאת: לדוגמה, נהג יצא לעשן ועומד ליד הרכב שקנה בחנות או בלוח מכוניות. פתאום מתקרב אליו אדם, ושואל איזו שאלה. נגיד "איך אני מגיע מכאן עד למושב מסוים?". הנהג, כמובן, מתחיל להסביר, השואל לא ממש מבין את ההסברים, מתחיל להיכנס לפרטים, הנהג, אולי, מוציא מפה, וכמובן הוא לא שם לב למה שקורה לידו, ברכב שלו.


 


ובזמן הדיאלוג הזה השותף של האדם השואל מתקרב לרכב ומוציא ממנו כל מה שיש בפנים – תיק, ארנק או משהוא אחר. ואחר כך הולך, ואז גם האדם שרצה לקבל מידע, מסתלק במהירות. והנהג האדיב שם לב לגניבה רק מספר דקות לאחר מכן, כאשר סוף סוף מפנה את תשומת ליבו לרכב.


 


כלומר, אפשר בקלות לגנוב דברים מהרכב שלך, אפילו כאשר אתה לידו. אין על מה לדבר במצב שבו אתה מתרחק מהרכב, אפילו לזמן קצר מאוד.


 


לכן, כדי לשמור על החפצים שנשארים ברכב שלך, שמצאת פעם בחנות או לוח רכבים, מומלץ תמיד לסגור את כל הדלתות וכל החלונות, ולא משנה ש"קפצת החוצה לשנייה" וש"נעילה ופתיחה של הדלתות תיקח יותר זמן מהיציאה עצמה." ואם אתה משאיר את הרכב פתוח, על תסיר עיניים ממנו, ועל תיתן לשום אנשים תמימים שרוצים לשאול שאלה, להסיח את תשומת ליבך.


 


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il