מאמרים - השקעות נדלן בבולגריה סקירה 2009 הדפסה מאתר מאמרים

השקעות נדלן בבולגריה סקירה 2009

נכתב על ידי טל ברכה

[ הדפסת המאמר ]

השקעות נדל"ן בבולגריה סקירה כללית שנת 2009


כולנו יודעים כי בשל המשבר הכלכלי העולמי, מזרח אירופה ואיתה גם בולגריה נפגעו קשות, במיוחד מגזר הנדל"ן אשר נראה כי הושפע ביותר.חיפושים באינטרנט יובילו אותנו לאי וודאות ,דעות חלוקות וחוסר במסקנות.אז מה באמת קורה?


ב5 -6 שנים האחרונות בולגריה חוותה מינוף אדיר,זה התחיל עם ספקולנטים שהגיעו למדינה עוד לפני הידיעה כי היא תצטרף לאיחוד האירופאי, והמשיך בגל צונאמי ענק שהצטרף כעדר לגל המשקיעים הראשון.בולגריה שווקה בכל העולם. כלכלה צומחת והמיסוי נמוך גררו משקיעי נדל"ן מכל רחבי העולם שמיהרו לקנות נתח מהעוגה המבוקשת ביותר בשוק הנדל"ן העולמי, או כך לפחות נראתה בולגריה, לא לפני זמן רב מאוד.


כדור השלג שהעצים לו עם השנים התנפץ בבת אחת ואיתו כמובן עדר המשקיעים. אי היכולת לקבל מימון וההשפעה מהמדיה גרמה לעצירה דרמתית בתנועת סקטור הנדל"ן ונדמה היום כי המדינה מוצפת בבנייה יתרה, בעיקר באתרי הנופש בים השחור ובאתרי הסקי ברחבי המדינה.


האמת היא, כי הביקוש אינו ירד והרצון של העם הבולגרי להמשיך ולהתפתח לא השתנה.היכולת הפיננסית היא שגרמה בבולגריה למשבר הנדל"ן האמיתי. ברגע שנסגרו ברזי הבנקים למימון נכסי הנדל"ן ,לתושב הבולגרי נחסמה היכולת לרכישת הנכס. כך לדוגמא ,מספר הנכסים שנמכרו במחצית הראשונה של 2009 התכווץ בכ35% לעומת אותה התקופה ב2008 .


רוב הפרויקטים הגדולים שנבנו בבולגריה בוצעו ע"י יזמים בין לאומיים אשר נפגעו קשות במדינות אחרות ונאלצו להוריד מחירים על מנת "להפטר" מחובות וערבויות לבנקים. המחירים הצטמקו בחזרה לרמות של 2005 .


למרות כל זאת,הבעיה העיקרית בבולגריה אינה המשבר הכלכלי. המשבר הינו גל עולמי שבא והולך ללא קשר אמיתי לנעשה בבולגריה,ראינו/שמענו זאת כבר בעבר. השחיתות המופרזת היא שמונעת מהכלכלה האמיתית של המדינה להתפתח ולאפשר לה לתפקד כמו כל מדינה מערבית אירופאית אחרת. נכון להיום נעשים מאמצים רבים כנגד השחיתות ונראה כי הממשלה החדשה פועלת כראוי ע"מ לאטום את הדלפות הקיימות בצינורות האוצר המדיני.


לבולגריה כמדינה מתוקנת יש פוטנציאל עצום. הרצון להשתלב באירופה ולהשלים פערים יחד עם מחירי נדל"ן נמוכים היום ומערכת ממשלתית חדשה, מביא אותנו חזרה למצב שבו אנו מקבלים הזדמנות אמיתית נוספת .

אודות הכותב:

Omega invest Bulgaria Ltd הינה חברה המתמחה להשקעות נדל"ן בבולגריה ,לחברה צוות ישראלי אשר חי ומכיר את השוק הבולגרי


השקעות נדלן בבולגריה - ניהול נכסים, יזמות ,מציאת הזדמנויות עסקיות  ופתרונות עסקיים מגוונים עבור משקיעים המעוניינים להשתלב בהזדמניות שבולגריה מציעה


לפרטים נוספים


http://www.omega-inv.com/he/index.php


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il