מאמרים - ייעוד אישי הדפסה מאתר מאמרים

ייעוד אישי

נכתב על ידי אורית פרי

[ הדפסת המאמר ]

אנשים שואפים לחיות את חייהם מתוך תחושה של משמעות והגשמה עצמית. יותר ויותר אנשים באים לחקור ולהתבונן בנושא של ייעוד, על מנת ליצור לעצמם בהירות באשר לתכלית חייהם, ולחיות מתוך חוויה של הגשמה עצמית. יש מי ש"מחוברים לייעוד שלהם", או מודעים לתכלית חייהם, באופן טבעי.


אנשים שייעודם ברור להם חווים את עצמם כחלק ממשהו יותר גדול, ומקור של השראה הוא דבר נגיש עבורם. ידיעת הייעוד הופכת את קבלת רוב ההחלטות בחיים לקלות יותר, ומאפשרת לחיות חיים של משמעות, סיפוק והגשמה עצמית.


 


רוב האנשים חיים באי ודאות ובחוסר בהירות לגבי ייעודם. התחושה היא, שיש כאן איזה צופן, שאנשים שואפים לגלות, מתוך הבנה, שיש יחס ישיר בין מידת הבהירות בשאלת הייעוד, לבין שלוות הנפש שלהם, בין מציאת הייעוד ובין חיים של הגשמה עצמית.


 


ניתן להבחין בכמה תקופות או שלבי חיים, שמציפות בעוצמה את חקירת הייעוד האישי. החיפוש אחר הייעוד אופייני לאנשים בנקודות מפנה בחיים, או בצמתים של קבלת החלטות:


 


מתמודדים עם שאלת הייעוד האישי אנשים צעירים בתחילת חייהם הבוגרים (סוף צבא או סיום תואר ראשון), אנשים באמצע החיים, שמתחבטים בבחירת קריירה שנייה, ואנשים לקראת פרישה, שרוצים ליצור לעצמם פרישה עם משמעות, ושואפים לחיות את שארית חייהם מתוך חיבור לייעוד שלהם.


 


משותפת לכולם,השאיפה לבחור את הבחירות הנכונות, לקבל את ההחלטות הנכונות, לחיות חיים משמעותיים ולחוות את השלמות שב-הגשמה עצמית.


 


לפעמים מגיעות לאימון נשים, שהקדישו את מיטב שנותיהן לטיפוח הילדים והבית, אשר אומרות לעצמן לאחר שהילדים בגרו: "הגיע הזמן לעשות משהו עם החיים שלי", ומתפנות לעסוק בשאלות של ייעוד אישי והגשמה עצמית שלא העסיקו אותן עד כה.


 


קבוצה נוספת, שחוקרת את שאלת הייעוד האישי, מאופיינת באנשים, שחיים ברווחה כלכלית. אנשים החיים בתחושה, שמימשו זה מכבר את יעדיהם המקצועיים, ועתה הם כמהים למצוא את הייעוד האישי שלהם, ומתוכו ליצור לעצמם אתגרים חדשים.


 


נוסף לכל אלה, אני פוגשת אנשים, שמעסיקים את עצמם בקביעות בשאלות של התפתחות אישית ומימוש עצמי, אנשים שקוראים באופן מתמיד ספרות הקשורה למודעות עצמית ולרוחניות. אנשים כאלה עוסקים בחקירת הייעוד האישי שלהם משך חיים שלמים.


 


כל המגוון האנושי הרחב הזה , הקשת הרחבה הזו של האנשים, באים לחקור את נושא הייעוד האישי מתוך תשוקה והתלהבות, וההתחברות לייעוד האישי מאפשרת להם לחיות חיים משמעותיים של מימוש והגשמה עצמית.

אודות הכותב:

אורית פרי -  מאמנת להגשמה  כתובת: אזר 40א כפר סבא 44505 טלפון: 09-7448229 נייד: 052-2513325  http://www.imun4life.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il