מאמרים - מהפכת מרץ 2010 ב-eBay - האם המשבר מאחורינו ? הדפסה מאתר מאמרים

מהפכת מרץ 2010 ב-eBay - האם המשבר מאחורינו ?

נכתב על ידי אבי שניאור

[ הדפסת המאמר ]

מהפכת מרץ 2010 ב-eBay


 eBay  הודיעה ב-26 לינואר על שינויים מרחיקי לכת שהיא תבצע החל מ-30 במרץ 2010.


עיקר השינויים:
1. הפחתת עמלות רישום (בשיטת המכרזים)
2. עלייה משמעותית בעמלות מכירה
3. שינוי מתכונת ה"חנות" וחשיפת התכולה לכולם
4. הידוק הדרישות ממוכרים


 בחינה מדוקדקת של הנתונים מצביעה על עלייה של עד 239% בעמלות מכירה למוצרים בשווי נמוך מ-500$ , איביי ללא ספק פתחה במהלך שיפגע במוכרי מוצרים זולים יחסית וכנראה שגם משם מגיעים רוב רווחיה.


מספיק להביט על טבלת עמלות המכירה כדי להבין איזה שינוי משמעותי מתבצע כאן.
גם אם הופחתו חלק מעמלות הרישום, לא יועילו כל המילים היפות והקמפיין שפתחה בו eBay  כדי לשכנע אותנו שהמהלך רק ייטיב עימנו. מי שחוקר את הנתונים יגיע תמיד לאותה מסקנה: המחירים עלו ומשמעותית !


טבלת השוואה של מחירי עמלות המכירה 


לא ברור לי איך eBay  נוקטת בצעד כה משמעותי בתקופה בה עדיין לא ברור אם המשבר הכלכלי הגדול כבר מאחורינו,. אולי ב-eBay יודעים משהו שאנחנו לא יודעים ?


 הסוחרים מבולבלים, הם עומדים בפני מספר רב של אפשרויות וכרגיל, אף אחד לא יחליט בשבילך, כל האחריות נופלת עליך כסוחר להחליט איך וכיצד לפעול בזירה.


גל הצעקות והביקורת ששוטף כרגע את הרשת יחלוף לו תוך מספר שבועות.
אי אלו אלפי מוכרים ינטשו את הספינה וגם אי אלו אלפי מוכרים יצטרפו אליה, בדיוק כמו שקרה בכל שינוי משמעותי שבצעה החברה בשנים האחרונות והספינה תמשיך בדרכה תוך עשיית רווחים נאים, הרבה יותר מאשר קודם לכן.


כל מי שמוכר בפלטפורמה הזו חייב היום יותר מתמיד לבחון את שיטות המכירה שלו, את סוג המוצרים שהוא מוכר ולעשות חשבון אם כדאי או לא לסחור ב-eBay לאור העמלות החדשות הנעות בין 5.2% למוצרים בשווי 1,000$ בשיטת מכרזים לבין 14.5% למוצר בשווי 20$ בשיטת מחיר קבוע.
אסור לשכוח גם את עמלת הסליקה של PayPal שהיא לסוחרים קטנים מישראל כ-4% כך שסך העמלות מצריך ללא ספק חשיבה מחודשת של כל סוחר.


האלטרנטיבות ל-eBay  לא יותר זולות ובודאי שאינן מספקות את נפח הקונים ובטחון הקניה שמעניקה eBay (ששונה והשתפר מאוד) שלא לדבר שחלקן אינן פתוחות למוכרים שאינם אמריקאים.


 בלי ספק שעידן חדש עומד להתחיל בסוף מרץ. מעניין יהיה לראות את מאזני החברה בסוף הרבעון השני של 2010 כדי לבחון עד כמה מהפכה זו שינתה את הנתונים ועד כמה העצימה את זירת המסחר הזו כפי שהנהלת החברה טוענת שיקרה.


ימים יגידו...

אודות הכותב:

========================== כל אחד יכול eBay אימון אי ביי קבוצתי או אישי למתחילים ולכל המעוניין הקמה ותפעול חנויות ב-eBay www.Avi4You.com ==========================

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il