מאמרים - מהו המקור לייאוש, אפיסת כוחות, פסימיות, חולשה, דיכאון וחוסר סיפוק בחיים? הדפסה מאתר מאמרים

מהו המקור לייאוש, אפיסת כוחות, פסימיות, חולשה, דיכאון וחוסר סיפוק בחיים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהו המקור לייאוש, אפיסת כוחות, פסימיות, חולשה, דיכאון וחוסר סיפוק בחיים? / מאת יואב ברנזון


 


 


 


שליליות


  


שליליות נובעת בראש ובראשונה ממעשים ואירועים המתרחשים בחיי היום יום ומשפיעים עלינו בצורה שלילית, לעיתים אף הרסנית ביותר, מבלי שנהיה מודעים אפילו לכך.


 


כשאדם סופג או סופח לתוכו מעשים ואירועים שליליים - הוא הופך מבלי משים לשלילי ולפסימי בעצמו. עם הזמן, הוא מתרגל לחיות בתוך סביבה שלילית או בתוך אנרגיה מחלישה ולא מזינה.


 


 


מה עושה לי רע?


 


 


לכל אדם ישנה רשימה לא קצרה של דברים שעושים לו רע, דברים שמחלישים אותו, מעשים או מהלכים שכשהוא מבצע אותם גורמים לו לסבל ולירידה באנרגיה למשך שעות ולעיתים אף ימים.


 


הטרגדיה היא, שמרבית האנשים אינם נמנעים מאותם דברים שליליים. במקרים רבים, הם ממשיכים לעשות את מה שעושה להם רע והם אינם מודעים לנזק שהדבר גורם להם. 


 


  


 


התרחקו מהרע


 


ישנם מגוון רחב של תירוצים מדוע אי אפשר להתרחק מהרע: אני חייב לעשות את זה, לא נעים לי, מה יחשבו עליי, אם לא אעשה את זה אז העונש או המחיר יהיה כבד מדי וכיו"ב.


 


אלא שמגוון התירוצים הללו רק מנציח את ההשפעה השלילית ואת היקף התופעות המתלוות לה - ציניות, קושי ליזום, פחד משינוי, פסימיות, חוסר אמונה עצמית, העדר שמחת חיים אמיתית ותחושה של תקיעות, דיכאון ואפטיות.


  


 


 


התקרבו לטוב


 


יש מצבים או מעשים או אנשים שגורמים לנו להרגיש רע. מהם עלינו להתרחק. ולעומת זאת, ישנם שורה של אנשים או מעשים או נסיבות שמפיחים בנו אנרגיות חיוביות, התלהבות, שמחה ויצירתיות - ואליהם עלינו להתקרב ולהתחבר יותר.


 


ככל שנתרחק מהרע ונתקרב לטוב כך נפרח יותר, נרגיש שמחים יותר, משוחררים יותר, אמיתיים יותר ובריאים יותר. תופעות כמו דיכאון, חולשת רוח, קורבנות ומסכנות יתפוגגו מחיינו.


   


 


וטיפ לסיום: מי שחושף את עצמו לשליליות או לאנשים שליליים ואינו לומד להתגונן מפני הרע - סופג את הרע לתוכו ועם השנים הופך בעצמו למקור של שליליות, מחלות, מסכנות, קורבנות ודיכאון.


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il