מאמרים - ביקור בקנטינה הדפסה מאתר מאמרים

ביקור בקנטינה

נכתב על ידי Danniel Qeletti

[ הדפסת המאמר ]

באחד האמשים (טוב, האמת שבשעת צהריים מאוחרת, אבל למה להיטפל לפרטים תפלים) הזדמנתי לבית-הקפה, שהוא מקדש-מעט לתרבות-הסלבים. ממש, מכה של כלל מפופרצי-בייגל.


כבר מזה זמן לא מועט בכלל, שעלתה בדעתי לבקר שם ולהיווכח, במו-עיניי (ואזניי ולשוני ושיניי und so weiter), על מה, בדיוק, כל המהומה.


כאילו, כולה בית-קפה מסעדה!!


 


אם-כן, היות שממילא, נכחתי בסביבה ועקב צירוף-מקרים ממוזל ונדיר במיוחד, היו לי גם כמעט עשרים שקלים חופשיים-בעיקרון, אמרתי בלבי, הבה אעברה-נא בארץ (כלומר, בשדרות רוטשילד) וארא, מהי זאת המסעדה.


למותר לציין, לא היה לי ולו שמץ-כוונה, להזמין את כל מנות-השחיתות שלהם – אשר מחיריהן, כולם, הם בני שלוש ספרות האחד – וגם לא הייתי רעב; לצורך הבדיקה, הסתפקתי בקפה הפוך אחד.


ובכן, בדקתי בתפריט – והנה, בניגוד גמור לשלט, המצהיר על המקום כ"Caffe", לא כלל, תפריט המשקאות החמים, בלתי-אם: אספרסו, קפה הפוך ותה (חליטות משל ויסוצקי?). לא קפוצ'ינו, לא אמרטו, לא מוקצ'ינו, לא שוקוצ'ינו (או שוקו בכלל...) וגם שום עוגות, לא נזכרו בתפריטו, של "בית-הקפה" הלז. אם-כן הזמנתי, כאמור, קפה הפוך.


ה"קפה ההפוך", הגיע בספל כה-קטן, עד שניתן היה, כמעט, להגדירו כאספרסו; את האספרסו, מן-הסתם, הם מגישים במבחנות. לגמתי ממנו ו –


חי אדוניי שפירא!!


 


כה יעשה לי ה' וכה יוסיף, אך קפה כה גרוע, לא "זכיתי" לשתות, בשום מקום ציבורי, מאז נסיעתי לפולין, לפני שתיים-עשרה שנה כמעט (הפולנים, הם סבבה של בני-אדם, באמת; אולם, הקפה שהם שותים....משאללה). לפני מספר חדשים, היה מצבי הכלכלי כה רע, שיום אחד, לא נותר בביתי, בלתי-אם קפה נמס אבקתי ומעפן במיוחד (זה בקופסה האדומה), אשר זמנו עבר – ולא שום חלב שהוא בכלל. בהעדר ברירה אחרת (איכשהו צריך להתעורר, לא?), שתיתי את התוצאה – שטעמה, כך עליי לציין, היה זהה בתכלית, לטעם הקפה ההפוך האחד והיחיד, המוגש ב"קנטינה"...


 


וזה שאצלם, היה עם חלב!!


 


על טעם-האספרסו אצלם, מוטב שלא לתהות; לא אם רוצים, לחשוב מחשבות חיוביות אי-פעם. ומכיוון שכך, נותרה רק עוד תהייה אחת ויחידה...


 


הזה בית-הקפה, שכל הסלבים מעריצים כל-כך?!?


 


ג'יזס, מה אידיוט הוא הסלב, אם-כך!!!

אודות הכותב:

סופר, משורר, עורך, הוגה-דעות, פובליציסט, אינטלקטואל, מתרגם, רעיונאי ("קופירייטר"), מעצב והומוריסטן רחובותי מקורי ביותר, בעל עמדות שמאלניות אולטרא-רדיקאליות בכל נושא ונושא. בשנים 2005-2007 למדתי, באוניברסיטה העברית - הר הצופים (לימודי הודו, בורמה, רוסיה, פולין ואוקראינה, לשון עברית ומעט בלשנות כללית). יליד-רחובות (1975) והתגוררתי גם בתל-אביב (1998-1999 ו-2001), בבודאפשט (1998), בחיפה (2004-2005) ובירושלים (2005-2007). מרקסיסט, אנארכיסט, נודיסט, דאואיסט, רומנטי מאד, מחבק-עצים ומבטל-מגדר. מאמין בדת הפרדס.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il