מאמרים - אימון אישי - מה זה בכלל ? הדפסה מאתר מאמרים

אימון אישי - מה זה בכלל ?

נכתב על ידי דליה קרון

[ הדפסת המאמר ]

רובנו מדברים על זה, צופים בתוכניות ריאליטי, נחשפים לנושא בתקשורת ובעיתונות - אבל האם אנחנו מבינים מה זה בכלל אימון? למי זה טוב? מה זה בכלל?


על מנת להגיע לתוצאות מבוקרות ונכונות, וכדי שלא לפגוע פיזית בגופנו - אנו נעזרים במאמן כושר. אם בחדר הכושר, אם בפעילות ספורט אחרת, המאמן הוא העין המקצועית שרואה, מכוונת מעירה ושומרת על אובייקטיביות. כך גם באימון אישי - המתאמן מגיע למאמן עם שאלות, תהיות, בעיות לא פתורות, התלבטויות ותפקיד המאמן להבין, להתמקד וללכת לצידו של המתאמן בדרך לשינוי בעזרת הכלים שברשותו ובאובייקטיביות מלאה.


איך זה מתנהל? לרוב נערכת פגישה מקדימה בין מאמן למתאמן על מנת להכיר אחד את השני, המאמן מקבל מהמתאמן רקע והסיבות להגעתו לאימון, מתאמים ציפיות ומחליטים על מסגרת האימון. האימון הוא תהליך אשר בבסיסו ההווה המצוי של המתאמן ובסוף התהליך נמצא העתיד הרצוי. מפגשי האימון נערכים אחת לשבוע (בדרך כלל) כשיחה בין המאמן למתאמן.


למאמן מקצועי כלים רבים על מנת להבין את המתאמן ולהבהיר את נושאי האימון השונים - מכאן נפתחת דרכו של המתאמן להגיע לתובנות. המתאמן לומד להכיר את דרכי הפעולה שלו, דרכי התגובה, אופן החשיבה וההתנהלות בחיים. ובשורה התחתונה - לומד להכיר את עצמו טוב יותר. על מנת שתהליך האימון יצליח, על המתאמן לקחת אחריות מלאה על חייו, להתחייב לתהליך האימון ולשתף פעולה עם המאמן. המאמן מחויב להיות מקצועי, ללוות את המתאמן בתהליך כולו תוך הכוונה, שיתוף פעולה, זמינות ואובייקטיביות מלאה. מטרת האימון העיקרית היא חיים טובים יותר למתאמן.


איך בוחרים מאמן? - כניסה לאתרי אינטרנט של מאמנים שונים והתרשמות מתכני האתר ונושאי האימון בהם מתמחה המאמן. - פורומי אימון באתרי אינטרנט שונים . - מפה לאוזן - כהמלצה מחבר/ה שחוו אימון מוצלח. - בתי ספר לאימון - באתרי בתי הספר ניתן למצוא רשימת מאמנים בוגרי בית הספר. - על פי נושא האימון ניתן להגיע למאמן המתמחה בנושא (זוגיות, אימון להרזיה , אימון עסקי וכו'). - קריאת מאמרים שפורסמו על ידי מאמנים. מה כדאי לבדוק? - תעודה מבית ספר מוכר ו/או חברות באיגוד מוכר. - המלצות באתר. - כימיה - בשיחה טלפונית או במפגש אישי.


איך נמדדת הצלחה בתהליך אימון אישי מטרות ויעדים שנקבעו בתחילת התהליך מושגים, המתאמן חווה העצמה, חיבור לעצמו ותחושת הישג והצלחה בחייו. המתאמן מקבל תובנות וכלים להפיכת חייו לטובים יותר.


דליה קרון - מאמנת אישית מוסמכת


Copyright © 2009 Dalia Crown. All rights reserved - כל הזכויות שמורות © דליה קרון 2009

אודות הכותב:

הכותבת הינה מאמנת אישית מקצועית PCIL בעלת התמחות באימון עסקי ואימון מנהלים. מפתחת שיטת אימון לסדר וארגון ואימון להרגלי חיים בריאים והרזיה. בוגרת "המרכז לאינטליגנציה אינטואיטיבית - ביה"ס iCU לאימון אישי",מנחה סדנאות אימון וסדנאות להרגלי חיים בריאים. ביופידבק לארגונים ולפרטיים. דליה קרון - מאמנת אישית מקצועית PCIL   אימון אישי | קואצ'ינג | אימון אישי לדיאטה והרזיה. 6647940 - 054 daliacrown@gmail.com 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il