מאמרים - מה ההבדל בין כישורים רכים לכישורים קשים ומה מתאים לכם? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין כישורים רכים לכישורים קשים ומה מתאים לכם?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מה ההבדל בין כישורים רכים לכישורים קשים ומה מתאים לכם? / מאת יואב ברנזון


 


 


 


כישורים קשים (Hard skills)


  


כישורים קשים הם כישורים הדורשים אופי חזק, נוקשות, עמידה על זכויות, מאבקי כוח, רוח לחימה, אקטיביות, כוחנות ולעיתים אף אכזריות וברוטאליות.  


 


אנשים חזקים וכוחניים הם בדרך כלל אנשים בעלי כישורים קשים ומסוגלות נוקשית. אנשים כאלה בוחרים בדרך כלל לעבוד במקצועות "קשים" שבהם תכונות אלו נדרשות כי שם הם יכולים לבטא את היתרון היחסי שלהם.


 


 


כישורים רכים (Soft skills)


 


 


כישורים רכים אינם דורשים נוקשות אלא דווקא תכונות רכות ויצירתיות כמו הבנה, אמפטיה, הזדהות, הכוונה, הדרכה, נועם הליכות, חשיבה מחוץ לקופסה, שיתוף פעולה, פשרנות, השכנת שלום ואינטליגנציה רגשית.


 


אנשים רכים ונעימים הם בדרך כלל אנשים בעלי כישורים רכים, ולכן הם אלה שבוחרים בדרך כלל לעבוד במקצועות "רכים" שבהם תכונות אלו נדרשות וחיוניות יותר.


 


  


 


מקצועות קשים


 


מקצועות קשים הם מקצועות יותר מדידים וארציים שבהם ההתמודדות אינה קלה, העבודה אינטנסיבית ומלחיצה, ישנם הרבה מאוד מאבקי כוח והתמודדות עם יכולות פיזיות. 


 


למשל, עורכי דין המופיעים בבתי משפט, רופאים מנתחים או רופאים במיון, לוחמים בקרב, פועלי בניין, אנשי תעשייה כבדה, טכנאים, אנשי עסקים, סוחרים וכיו"ב.  


  


 


 


מקצועות רכים


 


מקצועות רכים הם מקצועות רוחניים יותר ומעורפלים יותר, שבהם ההתמודדות יותר מרוחקת, קלה, רכה ונעימה, הסביבה התעסוקתית נוחה יותר, אין הרבה לחץ, אין מאבקי כוח וההתמודדות היא יותר שכלית מאשר פיזית.


 


למשל, יועצים משפטיים, רופאים משפחתיים, חיילים בפיקוד העליון, אדריכלים או מעצבים, אנשי התעשייה הקלה או ההייטק, אנשי שיווק, סופרים, מדריכים, מרצים, משקיעים עסקיים וכיו"ב.


   


 


וטיפ לסיום: אנשים צריכים לבחור במקצועות שמתאימים לכישורים הטבעיים שלהם. מי שיש לו כישורים רכים - עדיף שיבחר במקצוע רך, משום שבו יהיה לו יתרון יחסי ומי שיש לו כישורים קשים שיבחר במקצוע נוקשה וקשה כי הוא יצליח בו.


 


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il