מאמרים - מיטות ילדים הדפסה מאתר מאמרים

מיטות ילדים

נכתב על ידי rahit six

[ הדפסת המאמר ]

מיטות ילדים הן מקום של שינה- הילדים שלנו אמורים לישון, כמו שהפתגם אומר "כמו תינוקות"- מיטות ילדים אמורות לספק לילדים שלנו חווית שינה נעימה. ביחד עם עוד מיני פרמטרים שמשפיעים על איכות השינה (ביניהם רעש, הפרעות, שקט אור ועוד מיני דברים שעשויים להשפיע כמו אווירה כללית בחדר וטקסים לפני השינה כמו קריאת סיפור) מיטות ילדים יוצרים את השינה של הילדים לטובה או לרעה.
בתור הורים אנחנו רוצים באיכות השינה של הילדים משתי סיבות (לפחות)- הסיבה הראשונה היא האחראיות שיש לנו בתור הורים כלפי הילד- האחראיות שלנו לספק להם את כל הצרכים שלהם הכי טוב שאנחנו יכולים. הצורך של הילדים שלנו בשינה הוא רב- בגילאים קטנים הם עדיין צריכים מספיק אנרגיה כדי לגדול והרבה שעכות שינה כדי לאפשר את כל האנרגיה הזאת. מיטות ילדים צריכות להיות מקום נעים ונוח בשבילם לשקוע בשינה עמוקה ונעימה כדי לאגור מספיק אנרגיה עבור כל הדברים שהם נחשפים אליהם בחיי היום יום ועוד להספיק לאגור מספיק אנרגיה בשביל תהליך הגדילה.שנית- ילדים שישנים טוב הם ילדים רגועים ושמחים. ילדים רגועים ושמחים הופכים אותנו לרגועים ושמחים כשיש לנו קצת זמן פנוי לעצמנו או זמן פנוי לבילוי עם בן או בת הזוג שלנו.איכות השינה משפיעה על מצב הרוח. זה נכון אצל מבוגרים כמו שזה נכון אצל ילדים ונכון אצל תינוקות- שינה עמוקה ומרעננת מחדשת את הגוף וממלאת אותו באנרגיה וחיות.
בתור הורים זו האחראיות שלנו לספק לילדים שלנו מיטות ילדים שיהיו מספיק נוחות ומספיק תומכות כדי שהם יוכלו לישון בלילה בשקט בלי הפרעות. זו האחראיות שלנו גם לספק להם מקום מוגן ושקט לישון בו כדי שהשינה שלהם תעבור בלי הפרעות (ובלי שהם יתעוררו באמצע הלילה)במקרה הזה הכל תלוי בצרכים של הילד- אם הוא מפחד מהחושך אולי כדאי להוסיף לו נורת לילה ליד המיטה.או הוא נוטה להשתין במיטה כדאי להוסיף סדין מניילון וכו' וכו'- הצרכים הם רבים ומגוונים ואנחנו צריכים להיות מוכנים לכולם.
מיטות ילדים הם אומנם רק חלק אחד מתוך מכלול שלם שמשפיע על השינה של הילדים שלנו אבל הוא חלק שיש להתייחס אליו עם הכבוד הראוי- כמו שאנחנו לא נצליח לישון על מזרן גרוע (וזה ישפיע ישירות על איכות השינה שלנו ובסופו של דבר על הפעילות שלנו ביום-יום) כך גם הילדים שלנו- מזרון צריך להיות נוח מצד אחד ולתמוך מצד שני כדי לא לגרום לגוף להיות בתנוחה לא נכונה במהלך השינה.מיטות ילדים צריכות להיות מקום שיהיה נעים לילדים שלנו לחזור אליהן בכל לילה ואפילו משמח- משמח כי הם אוהבים לישון וכי אולי הם יודעים שיש טקס לפני השינה שאנחנו עושים (כמו קריאת סיפור לפני השינה).

המאמר נלקח מאתר חדרי ילדים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il