מאמרים - מזרונים הדפסה מאתר מאמרים

מזרונים

נכתב על ידי rahim two

[ הדפסת המאמר ]

מזרונים הם מוצר חשוב מאוד בכל בית. כל אחד מבני הבית משתמש במזרון לשינה. על כן למזרונים חשיבות רבה, זהו מותר בסיסי וחיוני. שינה היא אחד הצרכים הקיומים החשובים ביותר עבור האדם. שינה היא דבר שלא ניתן לחיות בלעדיו ועל כן בני אדם מבלים חלק ניכר מחייהם בשינה. אדם בוגר ישן בין 6-8 שעות בלילה. השינה חשובה ביותר משתי בחינות: מבחינה חיונית ומבחינת איכות החיים. השינה משפיעה גם על איכות החיים של האדם. שינה איכותית על מזרונים איכותיים תביא לשינה טובה יותר לתפקוד טוב יותר במהל היום ובמהלך החיים. בזמן השינה עשויים להיווצר עומסים על אזורים שונים בגוף בעיקר הגב, עמוד השדרה והשרירים. בכדי להקטין את העומס ויצור השפעה חיובית על השרירים פותחו עם השנים מזרונים בעלי איכות שונות, כולל איכויות ופונקציות המבוססות על אורתופדיה ועל מדע השינה.
מזרונים מודרניים ומפותחים אלה כוללים מזרונים אורתופדיים ומזרונים בעלי פונקציות שונות כגון מסאג' ומיטה מתכוונת שמטרתן להפוך את השינה לאיכותית יותר. מזרונים אלה אמורים גם לספק תמיכה מעולה לגב ולשרירים כדי למנוע כאבי גב ושרירים ולאפשר שינה איכותית ותפקוד טוב במהלך כל היום.
מזרונים איכותיים מבחינה אורתופדית הם מזרונים אשר יתעצבו לפי הגוף. במובן זה מזרון העשוי מחומר נוזלי וגמיש יתעצבו לפי הגוף והתנועות שנעשות במהלך הלילה. מבחינה זו מזרוני מים מספקים מענה מצוין. מעבר לכך מזרונים צריכים לספק גם תמיכה מסוימת וקשיחות ברמה מסוימת.
בשוק מקובלים מזרונים עם קפיצים, לכאורה הקפיצים אמורים להתכווץ ולהתרחב בהתאם לתנועות של הגוף ובכך לחבוק את הגוף במהלך הלילה. אולם במציאות לרוב הקפיצים הם קשיחים מדי ולא עושים את המלאכה הנדרשת מהם כהלכה. מזרונים המכילים קפיצים העשויים בדרך כלל ברזל או מתכת אחד עשויים לגרום לשינה לא נוחה ולכאבי גב. הקפיצים אמורים להיות פתרון זול בהשוואה לחומרים אחרים במזרונים אך חשוב לדעת שמזרונים אלה אינם איכותיים גם אם נראה שהם כן מספקים את הדרישות. מזרונים איכותים יותר הם מזרונים העשויים ספוגים וחומרים גמישים אחרים. מזרונים איכותיים עשויים להכיל מספק שכבות של חומרים כאשר לכל אחד מהם תפקיד אחד במזרונים אלו. מזרונים מסוג זה עשויים להיות עבים ביותר וזאת בכדי לספק את התמיכה המרבית לגב ולשרירים ולאפשר את שינה האיכותית ביותר.
מחירים של מזרונים נע על סקאלה רחבה מאוד. מזרונים פשוטים ובסיסים ניתן להשיג גם במחיר של כמה מאות שקלים בודדים. מזרונים איכותים יותר יכולים לעלות כמה אלפי שקלים. מזרונים הנמצאים בקצה עליון של הסקאלה ואמורים לספק חווית שינה מעולה עשויים להגיע גם למחיר של מעל עשרת אלפים שקלים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il