מאמרים - מזרנים הדפסה מאתר מאמרים

מזרנים

נכתב על ידי rahim two

[ הדפסת המאמר ]

מזרנים קיימים במגוון סוגים. אבל לא פחות חשוב מזה מזרנים קיימים במגוון של גדלים. הגודל המינימאלי וגם הסטנדרטי של מזרנים זוגיים הוא 140 ס"מ רוחב על 190 ס"מ אורך. גודל זה של מזרנים הוא נפוץ ביותר מאחר והוא מתאים לרוב האנשים באוכלוסיה שיש להם מבנה גוף ממוצע. לעיתים משתמשים בגודל זה של מזרנים גם כמיטת יחיד עבור אנשים בעלי מבנה גוף גדול. אין הכוונה לאנשים גבוהים אלא לבעלי גוף. מיטה זוגית סטנדרטית רחבה היא בעלת מזרנים בגודל של 160 ס"מ רוחב על 190 ס"מ אורך. מידה זאת פחות נפוצה מהמידה הסטנדרטית או מהמידה הגדולה יותר של מזרנים זאת אומרת מידה של 160 ס"מ רוחב על 200 ס"מ אורך. מידת מזרנים זו הפכה בשנים האחרונות למידת סטנדרט. מזרנים אלה נוחים מאחר וגודלם מאפשר מרחב עבור כל אחד מבני הזוג. קיימים גם גדלי ביניים של מזרנים כמו למשל 150 ס"מ רוחב על 190 ס"מ אורך או 150 ס"מ רוחב על 200 ס"מ אורך. מידות אלה של מזרנים הם בדרך כלל תוצאה של אילוצים הנובעים מגודל החדר או ממיקום שקעי חשמל בקירות או אפילו ממיקום של חלונות בחדר השינה.
במקביל קיימים מזרנים בעלי גדלים גדולים יותר כמו למשל 180 ס"מ רוחב על 200 ס"מ אורך. בעוד שבארץ מזרנים במידת קינג סייז נחשבים מזרנים בגודל 160 ס"מ רוחב על 200 ס"מ אורך הרי שבמקומות אחרים בעולם זוהי מידת סטנדרט ואילו מידת קינג סייז נחשב מזרון ברוחב 180 ס"מ ואורך 200 ס"מ. בארץ מידת מזרנים זו אינה שכיחה שכן החדרים בדירות בארץ הם בעלי מידות צנועות. גורם נוסף לשכיחות מידות אלה בארצות הברית הוא מידות גופם של אנשים. בארצות הברית יש שכיחות רבה יותר מאשר בארץ לאנשים בעלי משקל עודף. באופן עקרוני אפשר להתאים מזרנים כמעט לכל מידה.
כך גם לגבי מזרנים של מיטות יחיד. מידת סטנדרט של מזרנים למיטת יחיד הוא 70 ס"מ רוחב על 180 ס"מ אורך או 190 ס"מ. מיטות אלה מתאימות לילדים. כיום מקובל לרכוש מזרנים עבור מיטות נוער בגודל שנקרא מיטה וחצי הם בדרך כלל בגודל של 120 ס"מ רוחב על 190 ס"מ אורך. קיימות גם מידות אחרות עבור מזרנים לילדים ובני נוער אך אלו מזרנים במידות פחות סטנדרטיות כמו למשל 80 ס"מ רוחב על 200 ס"מ אורך או 90 ס"מ רוחב על 200 ס"מ אורך שהוא בדרך כלל גודל של מיטות ילדים בחנויות איקאה.
כפי שניתן לראות גם מזרנים עבור מיטות יחיד ניתן למצוא כמעט בכל מידה שתרצו. בעוד שבעבר מזרנים עבור מיטות יחיד היו צנועים כיום מזרנים ומיטות עבור ילדים ועבור בני נוער הופכים יותר ויותר גדולים ומפנקים.
המאמר נלקח מאתר מזרונים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il