מאמרים - חדרי תינוקות הדפסה מאתר מאמרים

חדרי תינוקות

נכתב על ידי rahim two

[ הדפסת המאמר ]

חדרי תינוקות הם עולם מלא אפשרויות. זכורה לי מהילדות תוכנית שהייתי רואה (אני לא כזה מבוגר, מסתבר) שבה הייתה ילדה שהיה לה יום הולדת- הליצן לקח אותה אל עולם קסום מלא צבעים, קסמים, צורות ונפלאות והיא בילתה בו במשך כל היום-הולדת. זה רעיון איך עשויים להיות חדרי תינוקות- מקום קסום ומלא השראה- גם עבורכם וכמובן גם עבור התינוקות.חדרי תינוקות צריכים לגרות את כל החושים- הוויזואלי, השמיעה, ריח, מישוש וטעם (יש טעם בהנקה- משחק מילים). אמצעים כמו מוביילים מנגנים, דמויות של בעלי חיים ושימוש בחומרים שונים לתת מגע שונה מכל אחד מהם עשוי לגרות את הילד שלנו ואת כל החושים שלו.יש אנשים שאפילו הולכים צעד אחד קדימה- מקריאים סיפורים גם לתינוקות שלהם ומשמיעים להם מוזיקה קלאסית- ההשפעה של זה לא ברורה ויש מחקרים ודעות לכאן או לכאן (אני אישית ממליץ כי בעיניי מוזיקה היא תרפיה בפני עצמה).
חדרי תינוקות הם המקום של התינוקות שלנו לגדול ולהתפתח בו- לאו דווקא מבחינת שנים שהם חיים אלא גם מבחינת התפתחות שכלית תקינה, לימוד של שפה וכל שאר הכישורים הקוגניטיביים (או איך שלא תרצו לקרוא להם) שמתפתחים אצל כל בנאדם.גירוי חושי והתפתחות השה הם דברים שיכולים להיות מושפעים מהתנהגות ההורים- דיבור בכמה שפות, למשל, ירגיל את הילד לשפות שונות עוד מההתחלה (לזה כשלעצמו יש השפעה על ההתפתחות המוחית, כך אומרים). גירוי של החושים שלו גם הוא משפיע, בתורו, על התפתחות הילד- אולי על הסקרנות, אולי על האינטליגנציה, אולי על כולם ואולי על אף אחד מהם. מה שבטוח- זה לא מזיק אלא אפילו כיפי.
חדרי תינוקות הם מקומות שנועדו לא רק בשביל התינוקות שלנו. הם נועדו גם בשבילנו- ההורים שצריכים לקום לפעמים לפנות בוקר למשמע התינוק הבוכה ולהאכיל ולהחליף לו חיתול. האחראיות שלנו בתור הורים היא עצומה- ברחנו לטפל ביצור חי שהוא כמעט חסר אונים לחלוטין ויש לנו את האחראיות המלאה לדאוג ולספק לו את כל הצרכים שלו- אחראיות שלא רבים מסוגלים לה (ופה אני ממליץ- קחו קורס כדי ללמוד איך להיות הורים- זה יעשה טוב גם לכם וגם לילדים שלכם).חדרי תינוקות צריכים להיות מקום שנעים גם לנו להיכנס אליו- מקום נקי, מאובזר בכל מה שאנחנו צריכים כדי לטפל בצורה מיטבית בתינוקות שלנו ובצורה הכי נוחה שאפשרית (כשאנחנו עוד חצי רדומים לפנות בוקר מאוד כדאי שלא נתקע באיזה שהוא רהיט או נחליק על משחקים שמפוזרים על הרצפה).
חדרי תינוקות הם החדרים של התינוקות שלנו- הם החדרים שבהם הם יגדלו ויבלו את השנים הראשונות של חייהם. ראוי שתשקיעו קצת מחשבה בעיצוב של חדרי תינוקות כדי שיהיה להם מקום נעים לגדול בו.

המאמר נלקח מאתר חדרי ילדים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il