מאמרים - חדרי שינה הדפסה מאתר מאמרים

חדרי שינה

נכתב על ידי rahim two

[ הדפסת המאמר ]

חדרי שינה הם מקום מוזר. הם מקום מוזר לא בגלל שהם היו כך מלכתחילה אלא מכיוון שהפכו אותם להיות מקום מוזר. אני אסביר- חדרי שינה הם מקום שאמור לשמש כמעט ואך ורק לשינה (זה ולרומנטיקה)- הם מקום שאמור להיות מספיק נוח ומספיק נעים כדי שבנאדם יוכל להסיר מעליו את כל הדאגות שהוא היה איתם במשך היום ולהיכנס לתוך המיטה נקי מדאגות ומחששות כדי שיוכל לישון שינה עמוקה ורעננה ולקום יום למחרת מלא אנרגיה.חדרי שינה הם מקום של התחדשות- הם המקום שבו הגוף שלנו מחדש את האנרגיה שלו.
חדרי שינה מודרניים הם לא בדיוק כאלה- לא נדיר למצוא חדרי שינה שהם יחידת דיור בפני עצמה- הם מכילים את כל אמצעי הבידור, את כל הצרכים המשרדיים ואת כל שאר הדברים שעשויים להיות בבית (כמו כלי אוכל וכלי רחצה)- חדרי שינה הפכו ממקום שמיועד אך ורק לשינה למקום שמכיל בתוכו הכל- אכילה, שינה, בידור והגיינה. במקום שכל אלה יהיו יחידות נפרדות, חדרי שינה הפכו להיות מקום שמאגד את כל אלה ויצרו מה שנקרא בפי העם סמטוכה.
חדרי שינה הפכו להיות מקום שבו אנחנו צופים בטלויזיה, אוכלים את ארוחת הערב, קוראים ספרים ועיתונים ומתחשבנים עם מס הכנסה כשאנחנו מחשבים את החשבונות של אותו החודש.חדרי שינה הפכו להיות ממקום רגוע ונעים למקום שמלחיץ אותנו להיכנס אליו כי אנחנו יודעים שהוא מלא בבלגאן ומלא בדאגות- במקום להיות מקום שבו אנחנו מתנקים מכל הדאגות שלנו אנחנו נכנסים לחדר עם אותן דאגות- פתאום גם שם נמצאים החשבונות שצריך לשלם, גם שם יש את מכשיר הכושר שמזכיר לנו שאנחנו עצלנים וגם שם כל כך מבולגן שבא לנו לרוץ החוצה בפאניקה ולישון בסלון.
חדרי שינה הם מקום שמוקדש רק לשינה ורומנטיקה, ודבר זה כולל גם רומנטיקה עם עצמנו- רומנטיקה עם עצמנו משמעה להקדיש מספיק אינטימיות ופרטיות לעצמנו בפרק זמן כל שהוא ביום (גם אם פרק הזמן הזה הוא אך ורק בזמן השינה או לקראתה)- מקום שבו אין הפרעות, אין דאגות ואין שום דבר שעשוי לצוץ פתאום ולהסיח את דעתנו (כמו שלא היינו רוצים שמשהו יפריע לנו בזמן רומנטיקה עם בן או בת הזוג שלנו ככה גם לא נרצה שיפריעו לנו עם הזמן שמוקדש לעצמנו).חדרי שינה הם מקום שאמור להיות מספיק נוח ונעים כדי שנוכל לחזור אליו ולישון בו כמו תינוקות- הוא צריך להיות מותאם לאישיות שלנו מבחינת צבעים, ריהוט וסדר כללי ולהיות מספיק פשוט ומספיק נקי כדי שיהיה נעים ואסתטי.חדרי שינה הם המקום שבו אנחנו מחדשים את הגוף שלנו אז מן הראוי להתייחס אליו בכבוד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il