מאמרים - אימון אישי - שאלות ותשובות הדפסה מאתר מאמרים

אימון אישי - שאלות ותשובות

נכתב על ידי אתיקה השקעות בע''מ

[ הדפסת המאמר ]

אימון אישי וטיפול פסיכולוגי- האם יש קשר בניהם?


אימון אישי הוא תהליך של יצירת מערכת מחשבות ופעולות שביכולתן לקדם אותנו בכל תחום בחיים. שלא כמו בטיפול פסיכולוגי מסורתי, באימון אישי לא חוקרים את העבר שלנו בכדי להבין את עצמינו טוב יותר, אלא חוקרים דווקא את העתיד הרצוי לנו, מתוך ההבנה שהיקשרות לעתיד היא מה שמייצר מוטיבציה אמיתית. תהליך האימון כולל תובנות ותיאוריות הלקוחות מעולמות שונים, כמו עולם הפסיכולוגיה החיובית, עולם העסקים והספורט.


 כיצד בוחרים מאמן אישי מתאים?


מאמן אישי הוא איש מקצוע שלמד את אימון אישי. תחום האימון אינו נלמד באוניברסיטה והוא אינו אקדמי. מאמן אישי טוב הוא אדם שבראש ובראשונה יודע כיצד להניע את חייו שלו. מדובר באדם תקשורתי, בעל יכולת הקשבה והתבטאות גבוהים, אדם שמצליח לראות דברים מתחת לפני השטח. מאמן אישי טוב ידע לזהות באופן מהיר את המקומות באישיותכם הדורשים יצירת שינוי. הוא ידע לזהות חסמים ואלמנטים מעכבי התפתחות והגשמה עצמית.
מומלץ מאד להיפגש עם המאמן האישי לפגישת היכרות לפני שמתחילים אימון אישי, על מנת להתרשם מאישיותו . הפגישה חשובה גם למאמן עצמו, שכן הוא אמור לאבחן האם אתם מתאימים לתהליך אימון או שרצוי שתפנו לסיוע אחר.


כמה זמן נמשך אימון אישי?


אימון אישי הוא מסגרת בה האלמנט החשוב ביותר הוא חזרתיות. לא מספיק שתגיעו לתובנות על עצמכם ועל החיים, אלא שתתרגלו ליישם אותן בחייכם. לשם כך נוצר "חדר הכושר" המכונה אימון אישי. אתם מתרגלים שוב ושוב אופני מחשבה והתנהגות, עד שהדברים נטמעים בכם!
משך הפגישות משתנה ממתאמן למתאמן, אך ממוצע המפגשים נע בין 10 ל 12 מפגשים.


באילו תחומים ניתן לקבל אימון אישי?


אתם יכולים להיעזר באימון אישי לשיפור מערכת זוגית קיימת או לצורך מציאת זוגיות, לשיקום הערכה ובטחון עצמי, ליצירת פריצת דרך תעסוקתית, ליצירת פוקוס על הרצונות שלכם,  לתקשורת אפקטיבית, להכנסת איזון לחיים, לניצול נכון של הפנאי בחייכם ועוד.


אימון אישי אפשר להתחיל בכל גיל ושלב בחיים?


תהליכים של  שינוי ניתן לבצע בכל גיל ובכל שלב בחיים. התנאי החשוב ביותר הוא שתחושו כי אתם באמת מחפשים את השינוי . לגיל אין משמעות אמיתית- אלא רק לרצון שלכם לטפל בעצמכם.


למי לא מתאים אימון אישי?


לאנשים שמצבם הרגשי רעוע מידי, אנשים שחווים דיכאון עמוק, אנשים שאינם חשים צורך אמיתי בשינוי, לאנשים שלא מסוגלים לחייב עצמם להצלחת התהליך, לאנשים המחפשים פתרונות אינסטנט מהירים וקלים.


איך אדע שאני באמת מפיק משהו מתהליך האימון האישי?


היופי בתהליך הוא שאתם מציבים לעצמכם מדדים לביקורת על התקדמות. בין פגישה לפגישה אתם מחוייבים לבצע משימות קטנות שתוצאותיהן המצטברות מהוות את פריצת הדרך שלכם. בכל מפגש שואל אתכם המאמן האישי אם עמדתם במשימות- במידה שלא בודקים מה לא אפשר לבצע, וקובעים יעד חדש לביצוע.


עלויות


עלויות נקבעות על -ידי כל מאמן ומאמן, תווך המחירים נע סביב ה 200-400 ש"ח לפגישה בת שעה הנערכת אחת לשבוע. אין קשר היכרחי בין מחיר גבוה ואיכות האימון ועל כן חשוב שתבצעו סקר שוק ופגישת היכרות עם מאמן פוטנציאלי.


דרך צליחה!


 

אודות הכותב:

אנו מתמחים בניהול תדמית ברשת - מחיקת תוצאות שליליות, כתיבת תוכן ושירותים נוספים. בשיתוף אימון אישי


.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il